کد خبر 482301

بر اساس گزارش یک رسانه آمریکایی:

ترامپ دستور خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را امضا می‌کند

یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رئیس‌جمهور این کشور قصد دارد با صدور یک فرمان اجرایی، خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان را سرعت بخشیده و مجموع نظامیان آمریکایی حاضر در این دو کشور را به ۵۰۰۰نفر کاهش دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شبکه خبری سی‌ان‌ان دوشنبه شب به وقت تهران به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد تا پایان هفته جاری میلادی با صدور یک فرمان اجرایی روند خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان را سرعت ببخشد.

این منابع آگاه همچنین به سی‌ان‌ان گفته‌اند که پنتاگون اخیراً با صدور یک «فرمان هشدار» به فرماندهان تحت امر خود دستور داده است که برنامه‌ریزی‌های لازم را کاهش تعداد نیروهای نظامی آمریکا در عراق و افغانستان به 2500 نفر (در هر یک از دو کشور) آغاز کنند.

به گفته این منابع آگاه، دور جدید خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق تا روز 15 ژانویه (26 دی‌ماه) به انجام خواهد رسید.

در حال حاضر 4500 نظامی آمریکایی در افغانستان و 3000 نظامی آمریکایی در عراق حضور دارند.

تاکنون مقامات پنتاگون و کاخ سفید به درخواست‌های سی‌ان‌ان برای اظهارنظر درباره طرح خروج بخشی دیگری از نیروهای آمریکایی از خاک عراق و افغانستان پاسخی نداده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر