کد خبر 481374

آخرین آمار از انتخابات آمریکا نشان می‌دهد؛

افزایش آرای الکترال دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

شبکه خبری سی بی اس با اعلام پیروزی دونالد ترامپ در ایالت کارولینای شمالی، از پیروزی جو بایدن در ایالت جورجیا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این شبکه خبری بعدازظهر جمعه در تازه‌ترین برآورد خود اعلام کرد جو بایدن با کسب آرای الکترال ایالت جورجیا، توانسته است ۳۰۶ رای الکترال را به خود اختصاص دهد در حالیکه دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه با کسب ۱۵ رای الکترال ایالت کارولینای شمالی، تعداد الکترال‌های خود را به ۲۳۲ رای افزایش داده است.

این در حالی است که ترامپ هنوز نتایج انتخابات را نپذیرفته و دادخواست‌های متعددی را به دادگاه‌های ایالتی بدون ارائه مستندات و مدارکی ارائه داده است. طرفداران ترامپ برای یافتن شواهد، جایزه یک میلیون دلاری هم تعیین کرده‌اند.

علاوه بر آن، ایالت جورجیا برای اطمینان از صحت انتخابات، به بازشماری دستی آرا اقدام کرده است که نتیجه نهایی آن در هفته آینده اعلام خواهد شد.

انتخابات آمریکا که از سال گذشته با رقابت‌های درون حزبی آغاز شده بود، سرانجام در ۱۳ آبان ماه بین دو رقیب اصلی یعنی جو بایدن از حزب دموکرات و دونالد ترامپ از حزب جمهوری‌خواه به پایان رسید.

ترامپ اما با ادعای تقلب انتخاباتی به ویژه درباره آرای پستی که به دلیل شیوع همه‌گیری کرونا در آمریکا با استقبال زیادی مواجه شده بود، خود را پیروز می‌داند و تنها آرای مربوط به خود را که نزدیک به ۷۳ میلیون رای است، قانونی می داند و ۷۷ میلیون رای بایدن را غیرقانونی خوانده است.

با این حال، هنوز شبکه خبری فاکس نیوز و آسوشیتدپرس، نتایج اعلامی سی بی اس را نپذیرفته‌اند و همچنان شمارش آرا در این شبکه‌ها ناتمام نشان داده می‌شود.

157716312

بیشتر بخوانید
ارسال نظر