کد خبر 479343

در توییتی؛

مادورو سفر ظریف را تاییدی بر همکاری ایران و ونزوئلا خواند

رئیس جمهور ونزوئلا سفر ظریف به کاراکاس را تاییدی بر روحیه تزلزل ناپذیر مناسبات استراتژیک و همبستگی ایران و ونزوئلا خواند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا بعد از دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با وی در کاراکاس در صفحه توئیترش ضمن ابراز خرسندی از این دیدار عنوان کرد که این دیدار بار دیگر تاییدی بر روحیه تزلزل ناپذیر مناسبات استراتژیک و همکاری و همبستگی ایران و ونزوئلا است.

از سوی دیگر خورخه آریزا وزیر خارجه ونزوئلا نیز درباره این سفر در اظهاراتی عنوان کرد: مردم ونزوئلا به خاطر همبستگی و شجاعت ملت و دولت ایران که در لحظات سخت به ما کمک کرده‌اند، احساس عشق می‌کند.

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در اولین مقصد سفرش به سه کشور آمریکای لاتین به کاراکاس پایتخت ونزوئلا رفته بود در پایان این سفر در توئیتر نوشت: در ونزوئلا با رئیس جمهور نیکلاس مادرو، معاون رئیس جمهور رودریگز، وزیر خارجه خورخه آریزا و دیگر وزرای ونزوئلایی در خصوص گسترش روابط دوجانبه ملاقات داشتم.

وی افزود: همچنین در موسسه ساموئل رابینسون در ارتباط با تاکتیک‌های ایجاد رعب‌  آمریکا و غرب در راستای تلاش برای متوقف کردن مسیر تاریخ به سوی یک جهان پسا غربی سخنرانی کردم.

وزیر امور خارجه ایران صبح امروز نیز وارد هاوانا پایتخت کوبا شد و بعد از آن به بولیوی خواهد رفت و در مراسم تحلیف رئیس جمهور بولیوی به نمایندگی از ایران حضور خواهد یافت.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این، عنوان کرده بود: ونزوئلا یکی از مقاصد اصلی صدور خدمات فنی و مهندسی کشورمان است و بخش‌های خصوصی ایرانی پروژه‌های مختلفی را در این کشور اجرا کرده و یا در دست اجرا دارند. در بخش انرژی به درخواست ونزوئلا همکاری خوبی اخیرا بین دو کشور شکل گرفت و قابل توسعه است. همچنین افتتاح اولین فروشگاه زنجیره‌ای ایران در کاراکاس توسط بخش خصوصی را می‌توان از فعالیت‌های جدید در بخش تجاری روابط عنوان کرد که توسط شرکت‌های خصوصی علاقه‌مند در حال اجراست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر