کد خبر 474320

به دنبال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:

بایدن و ترامپ در دوئل تلویزیونی شرکت می‌کنند

پس از تأیید شدن تست منفی کرونای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا او به‌طور هم‌زمان با «جو بایدن» رقیب دموکرات خود در برنامه‌ای تلویزیونی شرکت می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز» روز چهارشنبه تأیید کرد با توجه به تأیید بهبودی ترامپ، او می‌تواند روز پنجشنبه در مقابل دوربین تلویزیونی با حضور هوادارانش در یک تالار سخنرانی در موزه هنر شهر میامی ظاهر شود. این شبکه تلویزیونی تأکید کرده که فاصله ترامپ با هواداران و مجری برنامه ۱۲ فوت (۳.۶۶ متر) خواهد بود.

از طرف دیگر بایدن نیز روز پنجشنبه قرار است در رویدادی مشابه در یک تالار سخنرانی در فیلادلفیا به میزبانی شبکه «اِی‌بی‌سی نیوز» شرکت کند. این دو برنامه روزی اجرا می‌شوند که قرار بود مناظره انتخاباتی این دو رقیب برگزار شود اما این برنامه به دلیل ابتلای ترامپ به ویروس کرونا، لغو شد.

نکته جالب اینجا است که برنامه تلویزیونی هر دو رقیب انتخابات رأس ساعت ۸ شب به وقت محلی آغاز خواهد شد. با این تفاوت که برنامه بایدن ۹۰ دقیقه و برنامه ترامپ ۶۰ دقیقه طول خواهد کشید.

کارزار بایدن که از هفته گذشته برنامه روز پنجشنبه او را برنامه‌ریزی کرده است، توافق ترامپ با شبکه اِن‌بی‌سی را محکوم کرده و بیان داشته که او قصد دارد مخاطبان رقیب خود را برباید.

 در حالیکه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ آمریکا (۱۳ آبان ۹۹) وارد مرحله نهایی خود می‌شود، نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها و بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی «آپینیوم» که برای روزنامه انگلیسی «گاردین» انجام گرفته، حاکی از آن است که بایدن با اختلاف ۱۷ درصد که یک رکورد جدید محسوب می‌شود، از ترامپ پیشی گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر