کد خبر 471345

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تحسین‌برانگیزترین افراد جهان چه کسانی هستند؟/ تحسین جهانی از آن اوباما و همسرش شد

بر اساس آخرین نظرسنجی انجام شده، باراک اوباما و همسرش، به عنوان تحسین‌برانگیزترین افراد جهان معرفی شدند.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ نظرسنجی جدید YouGov نشان می‌دهد که میشل اوباما و باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا، دو نفر از تحسین‌برانگیزترین افراد جهان هستند.

در این نظرسنجی که بیش از 45هزار نفر در 42کشور مورد پرسش قرار گرفتند، اوباما و همسرش به صورت آشکارا بیشترین تمجید را دریافت کردند.

در میان تحسین‌برانگیزترین مردان، بیل گیتس بنیان‌گذار مایکروسافت، در جایگاه دوم قرار گرفت و به دنبال وی، نام شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین، نارندرا مودی نخست‌وزیر هند و جکی چان بازیگر سابق به چشم می‌خورد.

در میان تحسین‌برانگیزترین زنان جهان، آنجلینا جولی در جایگاه دوم و به دنبال آن ملکه الیزابت دوم، اپرا وینفری مجری آمریکایی مشهور و جنیفر لوپز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

در ایالات متحده، اوباما همچنان تحسین‌رانگیزترین فرد بود، و به دنبال وی رئیس‌جمهور فعلی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق جیمی کارتر، تام هنکس بازیگر و برنی سندرز  سناتور ایالت ورمونت در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

تحسین‌برانگیزترین زن در آمریکا نیز روت بدر گینسبورگ پس از اوباما بود و ملانیا ترامپ، ملکه الیزابت دوم و اپرا وینفری در رتبه‌های بعدی دیده شدند.

در مقیاس جهانی تحسین‌برانگیزترین افراد، ترامپ در جایگاه پانزدهم قرار گرفت. به گفته YouGov، تقریبا در تمام کشورهای مورد نظرسنجی قرار گرفته در خصوص تحسین‌برانگیزترین افراد جهان، ترامپ عقب‌تر از اوباما بود، به غیر از روسیه که ترامپ در رتبه یازدهم و اوباما در رتبه پانزدهم قرار گرفتند.

در نبرد بین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، بزرگترین ورزشکاران جهان، رونالدو در مقیاس تحسین جهانی در رتبه ششم و مسی در رتبه یازدهم قرار گرفتند.

در نمودار ارائه شده، تحسین‌برانگیزترین افراد جهان را مشاهده می‌کنید؛

تحسین جهانی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر