کد خبر 471153

طرح کنگره آمریکا برای تحریم بانک‌های مرتبط با حزب‌الله لبنان

گروهی از نماینده‌های حزب جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا بسته تحریمی جدیدی علیه حزب‌الله لبنان آماده کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، گروهی از قانونگذاران حزب جمهوری‌خواه در کنگره در حال آماده کردن تحریم‌های جدید علیه حزب‌الله لبنان هستند.

چند منبع در گفت‌وگو با رسانه راست‌گرای «واشنگتن‌فری‌بیکن» این ادعا را مطرح کرده و افزوده‌اند این تحریم‌ها دسترسی گروه حزب‌الله به برخی منابع کلیدی برای تأمین مالی را خواهد بست.

طرح جدید که فری‌بیکن به نسخه‌ای از آن دست یافته، خواستار قطع ارتباط سازمان‌های مالی و مقام‌‌های ارشد دولتی در لبنان، ونزوئلا، کوبا و نیکاراگوئه با حزب‌الله است.

این طرح همچنین با متهم کردن برخی از بخش‌های کلیدی لبنان به عنوان منابع تأمین مالی تروریسم خواستار قرار دادن آن در فهرست سیاه است. واشنگتن‌فری‌بیکن ادعا کرده در صورت اعمال چنین تحریمی، بانک‌های همسو با حزب‌الله از نظام مالی بین‌المللی خارج خواهند شد.

«جو ویلسون»، رئیس کارگروه امنیت ملی و امور خارجه در کمیته مطالعاتی مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شده این طرح شدیدترین تحریم‌ها را علیه حزب‌الله اعمال می‌کند.

او گفت: «با قطع ارتباط بانک‌های واقع در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی با نظام مالی جهانی این طرح مسیر طولانی برای خشکاندن منابع مالی نائبان این گروه خواهد پیمود.»

طرح مذکور برای تبدیل شدن به قانون باید ابتدا در مجلس نمایندگان و پس از آن در مجلس سنا به تصویب برسد. با این حال، واشنگتن‌فری‌بیکن نوشته بعید است که طرح مورد نظر در مجلس نمایندگان هم به تصویب برسد.

در بخشی از این طرح که عنوان «قانون پیشگیری از پولشویی حزب‌الله، ۲۰۲۰» برای آن انتخاب شده، وزیر خزانه‌داری آمریکا ملزم شده مشخص کند آیا می‌توان برخی از مناطق خاص در لبنان را واجد شرایط «مناطق موجب نگرانی‌های عمده در زمینه پولشویی» دانست یا خیر.

چنین تحریمی به دولت آمریکا اجازه خواهد تحریم‌های گسترده‌ای علیه مقام‌ها و بانک‌هایی که با حزب‌الله ارتباط دارند اعمال کند.

در حال تکمیل است

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر