تقاضای طلا در هند کم شد

اتفاق عجیب در بازار طلای هند

درحالی که معمولاً تقاضا برای طلا در هند طی جشنهای اکتبر تا نوامبر افزایش می یابد، بدتر شدن شرایط همه‌گیری ویروس کرونا بر حساسیت خریداران تأثیر گذشته است و انتظار می رود در این فصل هم تقاضا به خاطر قیمت‌های بالا در همین سطح پایین باقی بماند.

به گزارش رویترز، معامله کنندگان طلا در هند مجبور شدند برای چهارمین هفته پیاپی قیمت این فلز گرانبها را در کشور پایین بیاورند ولی هنوز هم تمایل به خرید طلا در بین عموم مردم پایین است.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، تقاضا برای طلا در هند که دومین خریدار بزرگ این فلز گرانبها پس از چین است، به خاطر آغاز مراسمی که هندی ها از سیزدهم تا بیست و هشتم سپتامبر برای یادآوری مردگان خود می گیرند بیش از پیش کاهش یافته است. هندیها خرید طلا در این دو هفته را بدشگون می دانند.

 قیمت داخلی طلا در هند در روز جمعه برابر با 51445 روپیه در هر 10 گرم بود. اوج قیمت طلا در این کشور در ماه گذشته بود که به 56191 روپیه رسید.

 تخفیف های ارائه شده برای طلا به 30 دلار در هر اونس نسبت به قیمت رسمی داخلی رسیده است که شامل 12.5 درصد عوارض واردات و 3 درصد عوارض فروش می‌شود. این تخفیف قیمت در هفته گذشته برابر با 40 دلار بود.

 درحالی که معمولاً تقاضا برای طلا در هند طی جشنهای اکتبر تا نوامبر افزایش یابد، بدتر شدن شرایط همه‌گیری ویروس کرونا بر حساسیت خریداران تأثیر گذشته است. اقتصاد هند 25 درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کوچک شد. انتظار می رود در فصل جشن ها هم تقاضا به خاطر قیمت‌های بالا در همین سطح پایین باقی بماند.

 تقاضا برای طلا در چین هم وجود تخفیف های 45 تا 50 دلاری پایین است. طلا در ژاپن 0.50 دلار ارزانتر از قیمت رسمی فروخته می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر