کد خبر 465537

در بحبوحه تضعیف دلار آمریکا؛

ذخایر ارزی چین افزایش یافت

بانک مرکزی چین اعلام کرد که در بحبوحه تضعیف دلار آمریکا و تداوم افزایش ارزش یوآن و همزمان با احیای اقتصادی منسجم پکن، ذخایر ارزی این کشور در ماه آگوست با رقمی کمتر از انتظارات افزایش پیدا کرد.

به گزارش رویترز، ذخایر ارزی چین به عنوان بزرگ‌ترین ذخایر ارزی جهان در ماه آگوست با افزایش ۱۰.۲ میلیارد دلاری به ۳.۱۶۵ تریلیون دلار رسیده است. اقتصاددانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده بودند، انتظار داشتند که ذخایر ارزی چین ۲۱.۶۱ میلیارد دلار افزایش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، همزمان با اطمینان سرمایه گذاران از احیای اقتصادی چین، جریان ورودی خارج به بازار بورس و اوراق قرضه این کشور نیز با روندی یکنواخت افزایش پیدا کرده است. با وجود تضعیف رشد اقتصادی، جنگ تجاری دنباله‌دار با آمریکا و شوک ناشی از پاندمی کرونا، محدودیت های سختگیرانه سرمایه‌ای به شکلی گسترده به چین کمک کرده است تا از خروج سرمایه و ارز از کشور جلوگیری کند.

یوآن در ماه آگوست برابر دلار آمریکا حدود ۱.۸ درصد رشد کرد و افزایش ارزش خود را به ماه سپتامبر کشانده است؛ این در حالی است که دلار برابر سبدی از ارزهای اصلی جهان، در آگوست ۱.۳ درصد افت داشت.

چین تا پایان آگوست بدون تغییر نسبت به جولای، ۶۲.۶۴ میلیون اونس تروآ طلای خالص در اختیار داشت. ارزش ذخایر طلای این کشور از ۱۲۳.۰۹ میلیارد دلار در پایان جولای به ۱۲۲.۶۲ میلیارد دلار در پایان آگوست کاهش یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر