کد خبر 463379

بررسی نمودار جهانی نشان می‌دهد

افزایش سرعت ابتلا به کرونا در جهان

تعداد کل افراد مبتلا به کرونا در جهان از مرز ۲۵میلیون نفر عبور کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، تعداد کل افراد مبتلا به کرونا در جهان از مرز ۲۵ میلیون نفر عبور کرد و سرعت ابتلا به این ویروس نیز افزایش یافته است.

بررسی نمودار جهانی ابتلا به کووید۱۹ نشان می‌دهد تنها در مدت سه روز یک میلیون نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند که نشان‌دهنده افزایش سرعت ابتلا به این بیماری در جهان است.

براساس آمار منتشر شده در روز یک‌شنبه، نهم شهریور، هند با بیش از ۷۸ هزار مبتلا در روز شنبه بالاترین میزان ابتلای جدید در جهان را به خود اختصاص داده‌است.

به‌طور کلی، آمریکا با بیش از شش میلیون ابتلا، بالاترین تعداد مبتلایان در جهان را دارد، برزیل نیز با ۳.۸ میلیون مورد در جایگاه دوم قرار دارد و هند نیز ۳.۵ میلیون مورد ابتلا به کرونا را گزارش کرده‌ است.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، از نهادهای اصلی سلامت عمومی در آمریکا، آمار واقعی افراد مبتلا به کرونا در جهان بسیار بیشتر از آمارهای رسمی برآورد می‌شود و علت این امر، محدودیت‌ها در انجام تست کرونا و بروز موارد فراوانی از ابتلای ملایم به این ویروس است که گزارش یا حتی شناسایی نمی‌شود.

تعداد رسمی قربانیان کووید۱۹ در سراسر جهان بیش از ۸۴۲ هزار نفر گزارش شده است. ایالات متحده با ۱۸۲ هزار و ۷۷۹ نفر بالاترین آمار را دارد و پس از آن برزیل با ۱۲۰ هزار و ۲۶۲ نفر و پس از آن مکزیک با ۶۳ هزار و ۸۱۹ نفر قرار دارند.

روسیه نیز در آخرین آمارهای خود ۴۹۸۰ مورد جدید از ابتلا را گزارش کرده که با این حساب جمع کل مبتلایان به کووید۱۹ در این کشور به یک میلیون نفر نزدیک شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری