کد خبر 462867

یک مقام انگلیسی:

همکاری ایران با آژانس اتمی خبری فوق‌العاده است

یک مقام انگلیسی نسبت به همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نماینده انگلیس در آژانس  بین‌المللی انرژی اتمی چهارشنبه شب به وقت تهران نسبت به همکاری ایران با این سازمان واکنش نشان داد.

«دیوید هال» نماینده انگلیس در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در توییتی در این زمینه نوشت: «این خبری فوق‌العاده است که ایران دسترسی‌های مورد نیاز آژانس را اعطا کرده است. این یک نشانه مثبت از سلامت فعالیت‌ها و نظام پادمانی آژانس است. انگلیس  از اقدامات "رافائل گروسی" مدیرکل آژانس و تیم پادمانی آژانس  به طور کامل حمایت می‌کند.»

جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه (۲۶ اوت/ ۵ شهریورماه) پس از سفر ۲ روزه رافائل گروسی مدیرکل آژانس به ایران بیانیه مشترکی صادر کردند. آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران توافق کردند تا همکاری‌های خود را بیش از پیش تقویت کرده، و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن، که از ١۶ ژانویه ٢٠١۶ به صورت موقت توسط ایران در حال اجرا است، ارتقاء بخشند. 

در این بیانیه تصریح شده است: «در این ارتباط، ایران به طور داوطلبانه به دو مکان مشخص شده توسط آژانس دسترسی داده و فعالیت های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل خواهد کرد.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر