کد خبر 462462

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد؛

همکاری با ایران برای توافق در باب راستی‌آزمایی‌های پادمانی

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پیامی توئیتری از همکاری با ایران برای حصول توافق درباب راستی‌آزمایی‌های پادمانی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که به تهران سفر کرده است؛ دقایقی پیش در پیامی توئیتری اعلام کرد: امروز صبح با «علی اکبر صالحی» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار کردم. در حال کار برای رسیدن به توافقی درباب فعالیت‌های راستی‌آزمایی پادمان‌های آژانس در ایران هستیم.

پیشتر، گروسی در نشست خبری مشترک با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته بود: ضمانت می‌دهیم نفوذی بر آژانس نیست ولی فشار هست. تا جایی که بتوانیم اجازه نمی‌دهیم این فشارها بر فعالیت ما تاثیر بگذارد.

این در حالی است که صالحی نیز در اظهاراتی که بعد از دیدار با گروسی داشت؛ گفت: صحبت امروز ما سازنده بود و قرار شد آژانس حرفه‌ای و مستقل کار خود را پیش ببرد و ما هم در چارچوب وظایف عمل کنیم.

در این زمینه بخوانید

مذاکرات با «گروسی» سازنده بود

فشار بر آژانس وجود دارد اما ضمانت می‌دهیم نفوذی در کار نیست

تهران چه انتظاری از مدیرکل آژانس دارد؟

وی همچنین افزود: فصل نوینی با این سفر آغاز شده است و همکاری‌های ما بیش از پیش خواهد شد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در اقدامی سیاسی و با اتکا به اسناد ادعایی نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که خارج از روند پادمانی آژانس است، خواستار بازدید از دو سایت هسته ای ایران شده که به ادعای آژانس، ایران در آن فعالیت مخفیانه داشته است. این در حالی است که بر اساس گزارش ادواری آژانس در خصوص تطابق با برجام، خود آژانس به دفعات پایبندی ایران به تعهدات هسته ای ذیل برجام را مورد تأکید قرار داده است. همچنین در خواست آژانس بر اساس این اسناد ادعایی در حالی است که پرونده «ابعاد احتمالی نظامی» برنامه هسته ای ایران موسوم به PMD با توافق هسته ای موسوم به برجام بسته شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری