کد خبر 457579

براساس تازه‌ترین نظرسنجی‌ها صورت گرفت؛

پیشتازی بایدن از ترامپ در کالیفرنیا

براساس تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا، جو بایدن در ایالت کالیفرنیا از دونالد ترامپ ۴۰درصد جلو افتاده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، براساس یک نظرسنجی جدید، جو بایدن، نامزد طیف دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه خود در ایالت کالیفرنیا ۴۰ درصد پیش افتاده است.

لس‌آنجلس تایمز طی گزارشی اعلام کرد که بایدن در نظرسنجی موسسه مطالعات دولتی «یوسی برکلی» حمایت ۶۷ درصد از شرکت‌کنندگان را به خود جلب کرده است. در حالی که تنها ۲۸ درصد از اهالی کالیفرنیا اعتماد خود را به ترامپ ابراز کردند.

حمایت از بایدن در ایالت کالیفرنیا تعجب‌آور نیست، اما میزان آراء جو بایدن در کالیفرنیا کم‌سابقه به نظر می‌رسد. هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری گذشته نسبت به ترامپ از پیشتازی ۳۰  درصدی در این ایالت بهره می‌برد. 

براساس نتایج این نظرسنجی کاهش حمایت ترامپ عموما در میان افرادی بوده که خود را محافظه‌کاران معتدل می‌دانند. آمار این طیف از افراد از ژانویه تاکنون ۱۱ درصد کاهش یافته و از ۷۶ به ۶۵ درصد رسیده است.

نتایج نظرسنجی‌ها در آمریکا در حالی گویای برتری نسبی جو بایدن است که دونالد ترامپ بارها تاکید کرده که اعتقادی به نتایج این نظرسنجی‌ها ندارد. او حتی این را هم گفته که آمار نظرسنجی‌ها «جعلی» است. به اعتقاد ترامپ جمهوری‌خواهان در نظرسنجی‌ها شرکت نمی‌کنند.

علی‌رغم این موضوع، کاهش محبوبیت ترامپ حداقل در نظرسنجی‌ها را باید در پی بی‌تفاوتی ترامپ به شیوع ویروس کرونا، ضربه مهلک اقتصادی این ویروس و اعتراضات به خشونت پلیس در این کشور باید جستجو کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر