کد خبر 346545

بیمه مرکزی بر روی صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه‌ای حساس است

مدیرعامل سابق بیمه حافظ اظهارکرد که اصلا امکان اینکه شرکت‌های بیمه‌ای زیان ناشی از پرداخت خسارت‌های سیل در روزهای اخیر در کشور را نخواهند در صورت‌های مالی منتهی به سال مالی ۹۷ خود نشان ندهند وجود ندارد و دلیلی هم برای اینکار ندارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک آنلاین، عبدالرسول عطایی گفت: به دلیل نظارت قوی که بیمه مرکزی برروی صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه دارد اصلا همچین امکانی برای آنها وجود ندارد.

وی افزود:افتخار بزرگی برای شرکت‌های بیمه‌ای است که این خسارت‌ها را به موقع پرداخت کنند و درصورت‌های مالی خود نیز نشان دهند و ادامه داد:وقتی همه این خسارت‌ها ، بخشی از اتکایی اجباری در بیمه مرکزی است و بخشی هم به عهده شرکت‌های اتکایی است، دلیلی برای اینکار ندارند.

مدیرعامل سابق بیمه حافظ عنوان کرد: ممکن است که بخشی از سود شرکت‌های بیمه کاهش پیدا کند و این اتفاق در سال 98 رخ داده  اما تا آخر سال هیچ حادثه‌ای نخواهیم داشت و یقینا یک سود بهتری هم عاید شرکت‌های بیمه‌ای خواهد شد .

عطایی تصریح کرد: اصلا این امکان برای شرکت‌های بیمه وجود ندارد زیرا بیمه مرکزی برروی صورت‌های مالی بسیار حساس است، حسابرس و سازمان بورس هم بسیارحساس هستند.

وی،گفت: مجمع تیرماه مربوط به سال 97 است و ربطی به سیل های سال  98 ندارد و برای آن میزان خسارتی که در سال 97 رخ داده ذخایر در نظر گرفته می‌شود زیرا هنوز خسارتی پرداخت نشده، مگر اینکه خسارتی پرداخته شده باشد که در آن صورت در صورت‌های مالی قید می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر