کد خبر 462535

صدور کد یکتا دربیمه نامه‌های درمان، زندگی، مسئولیت و مهندسی هم اجرایی می‌شود

رئیس کل بیمه مرکزی بیان کرد: صنعت بیمه باید به سمت الکترونیکی شدن برود به همین دلیل، هرشرکتی زودتر به این سمت رفته وسرمایه‌گذاری کند مطمئنا به سود و فروش بیشتری دست خواهد یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک آنلاین، "غلامرضا سلیمانی" در مراسم رونمایی از نرم افزار عکسبرداری ویسمن و فروش آنلاین بیمه های زندگی در شرکت بیمه کارآفرین،پیش بینی کرد: صنعت بیمه بارشدی فزاینده در سالجاری به پرتفوی 80 هزار میلیارد تومانی خواهد رسید

وی،با بیان اینکه صنعت بیمه با 20 هزار میلیارد تومان می خواهد 500 میلیارد دلار ریسک را پوشش دهد، افزود: با توجه به اینکه امکان واگذاری اتکایی به کشورهای دیگر و توزیع ریسک وجود ندارد، بهتر است که سرمایه های شرکت های بیمه ای افزایش یافته تا سهم نگهداری ریسک آنها بیشتر شده وبازار بزرگتری را تحت پوشش قراردهند.

رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: از 80 هزار نمایندگی بیمه درکشور،حدود 45 هزار نماینده در بخش بیمه نامه های عمر و زندگی فعال هستند زیرا این نوع بیمه نامه ها از نظر کارمزد درآمد خوبی برای نمایندگان دارد و فروش آن نیاز به تلاش و ارتباط بیشتر با اشخاص است.

وی،بابیان اینکه افزایش فروش بیمه نامه های زندگی کمک بسیاری به اقتصادکشورمی  کند،خاطرنشان کرد که شعاردولت این است که دولت الکترونیک شود در نتیجه شرکت های بیمه ای هم باید یکی از ارکان دولت الکترونیک باشند و این موضوع در صنعت بیمه درحال رشد است هر چند که در این بخش سرمایه گذاری کمی شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی، یکی از روش های ایجاد تحول شگرف در صنعت بیمه را ورود آی تی به صنعت بیمه به معنای اهم آن برشمرد و تاکید کرد:باید کد یکتا همانطور که در بخش بیمه نامه های شخص ثالث، آتش سوزی و باربری اجرایی شده دربیمه نامه های درمان، زندگی، مسئولیت و مهندسی هم اجرایی شوند و این یعنی هوشمند سازی صنعت بیمه.

وی ادامه داد: براساس قولی که به دولت داده شده  در 9 آذر ماه سالجاری باید کد یکتا در تمامی رشته های بیمه ای اجرایی شود و بیمه نامه ها در بستر آی تی صادر شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری