اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز/ تب حقیقی‌ها برای تزریق پول در نیمه‌ی دوم بالا گرفت

افراد حقیقی ۱۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فرآورده‌های نفتی و همچنین سهام شپنا بود.

اقتصاد آنلاین – سارینا امامی؛ حقیقی‌ها حدود ۱۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۷هزار و ۳۰۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۷۵درصد یعنی ۱۳هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان یک درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «استخراج کانه‌های فلزی» و «قند و شکر» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «انبوه سازی، املاک و مستغلات» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شپنا»، «فملی» و «وتجارت» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «خودرو»، «فولاد» و «خاهن» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت اصفهان  معادل ۸۶میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی ایران خودرو با برتری ۸۶میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۱ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۷ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۸۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۷۰میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.09.02ورود پول حقیقی به بورس 99.09.02

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    حقوقی بی دلیل خودرو وفولاد جمع نمیکنه حتمان خبری هست قیمت شاید قیمت دستوری را از فولاد میخواهند بردارن