اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز/ اقبال حقیقی‌ها به گروه حمل و نقل

افراد حقیقی امروز هزار و ۲۳۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و نماد وبصادر بود.

اقتصاد آنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها حدود ۲۳۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هفت هزار و  ۶۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۶ درصد یعنی هزار و  ۱۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۳ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات»، «لاستیک و پلاستیک» و «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وبصادر»، «بنو» و «فملی» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «حکشتی»، «شاروم» و «دی» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک صادرات حدود ۴۷میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با برتری حدود ۶۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۶ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۰ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۳۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۳۰ میلیارد تومان بود.

تغییر_مالکیت_حقیقی_و_حقوقی_در_بازار_سهام_99_08_21

تغییر_مالکیت_صنایع_در_بازار_سهام_99_08_21(1)

ارسال نظر