تصمیم‌گیری پشت درب‌های بسته بورس برای دارایی دیگران شدنی نیست!

مهدی رباطی، از فعالان بازار سرمایه، در یادداشتی از نحوه سیاست‌گذاری در این بازار انتقاد کرد و خواستار پاسخگویی مسئولان شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، مهدی رباطی، مدیرعامل و رییس هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران در توییتر خود نوشت: پشت دربهای بسته نمیتوان برای مایملک دیگران تصمیم گرفت، اتخاذ تصمیمات رگولاتوری به صورت مستقیم با دارایی سرمایه گذاران سر و کار دارد.فلذا چه از نظر شرعی و چه قانونی می بایست تمام جوانب پیش از ابلاغ آنها سنجیده شده و سپس دلایل آن ها نیز برای مردم به طور شفاف بازگو شود.

مشخصا:

۱. چرا معاملات الگوریتمی ممنوع شد و تاثیر آن چه بود؟

۲. چرا نوسانگیری روزانه ممنوع شد و دلیل آن چه بود؟

۳. چرا دامنه نوسان پویا نشد و تاثیر مثبت آن بر بازار چه بود؟

۴. چرا حقوقیها روی یک سری نمادها در قیمتهای بسیار بالاتر خرید در دامنه مثبت داشتند و ۴۰٪ پایینتر هیچ خبری نیست و چه کدهای حقیقی در آن قیمتها فروختند ؟

۵. چرا قرار است ورود به سامانه های آنلاین دو عاملی شود و تبعات مثبت و منفی آن چیست ؟

۶. چرا مسئولین ارکان بازار درباره کف و سقف بازار اعلام نظر می کنند ؟

۷. و صدها چرای دیگر که باید شفاف برای سرمایه گذاران توضیح داده شود

مجدد تاکید میکنم در عصری جدید با جوانان مطالبه گر و رسانه های سایبری زندگی می کنیم که دیگر نمی توان یک حرفی زد و رد شد همه در اتاق شیشه ای هستیم و بسیار بیشتر باید به جوانب و عواقب هر اقدام و تصمیمی اندیشید، این رسم و روش اداره یک بازار مدرن و فراگیر با ۴۰میلیون سهامدار نیست.

مهدی رباطی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسنی
    ۰ ۰

    کاهش سود بانکی و افزایش ناگهانی آن فقط بدلیل سوزاندن پول مردم در بورس بود که عواقب خوبی نخواهد داشت ، ابتدای سال نرخ سود کوتاه مدت 8 درصد شد و الان 20 درصد و گرانی بیداد می کند و مردم سرمایه اندک خود را از دست داده اند