بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام

سبزپوشی بازار هم حقیقی‌ها را دلگرم نکرد

افراد حقیقی امروز ۷۴میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بیمه و صندوق بازنشستگی و همچنین سهام بپاس بود.

اقتصاد آنلاینهانا پاکمند؛ حقوقی‌ها حدود ۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد هفت هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۴درصد یعنی هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان یک درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بیمه وصندوق بازنشستگی»، «فرآورده‌های نفتی» و «سرمایه گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «استخراج کانه‌های فلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «بپاس»، «بنو» و «خبهمن» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «فخوز»، «وبملت» و «بپیوند» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت بیمه پاسارگاد معادل ۲۹میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی فولاد خوزستان با برتری ۲۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۰نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۹۰میلیارد تومان بود.

تغییر_مالکیت_صنایع_در_بازار_سهام_99_08_10

تغییر_مالکیت_حقیقی_و_حقوقی_در_بازار_سهام_99_08_10

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر