بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز

سایه خروج حقیقی‌ها همچنان سنگین است

افراد حقیقی امروز ۵۴۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام وتجارت بود.

اقتصاد آنلاینهانا پاکمند؛ حقوقی‌ها حدود ۵۴۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد سه هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۶۰درصد یعنی دو هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۵درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات غذایی و آشامیدنی» و «اطلاعات و ارتباطات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وتجارت»، «وپاسار» و «بپاس» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «ختور»، «ودی» و «غدام» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک تجارت معادل ۵۶میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی رادیاتور ایران با برتری ۹میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۹نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۶۰میلیارد تومان بود.

 

 

تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام 99.08.03

تغییر مالکیت صنایع در بازار سهام 99.08.03

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    وقتی بازار سبزه حقوقی بی انصاف آبشاری سهم خالی می کنه یا نوسان می گیره یا کارگزاریها سهام عدالت رو می فروشن که جیبشون رو پر کنن باید انتظار دلسردی حقیقی ها رو داشت.حالا خودشون بمونن با سهامشون یه قل دو قل بازی کنن

  • ناشناس
    ۰ ۰

    رفتار عقلائی در اقتصاد معمولا در دراز مدت اتفاق می افته.