در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

بهبود شرایط بازار سهام در نیمه آبان ماه/ بازار سهام در یک خلاء اطلاعاتی به سر می‌برد

صفاری، کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه در یک خلاء اطلاعاتی درخصوص انتخابات آمریکا به سر می‌برد و شوک سیاسی واردشده به بازار سهام، موجب ریزش آن شده است.

اقتصادآنلاین سارا محسنی؛ مصطفی صفاری، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین گفت: باید سود و زیان شرکت‌ها پس از گذراندن خلاء اطلاعاتی اشاره‌شده، اعلام شده و پیش‌بینی سود صورت گیرد. تا زمانی که چنین اتفاقی رخ ندهد، هیچ متغیر فاندامنتالی در بازار سرمایه تغییر نخواهد کرد و اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.

صفاری تصریح کرد: بازار سرمایه، نرخ ارز را پیشخور نکرده و این نرخ وارد بازار نشده است. زیرا هیچ‌گونه عکس‌العملی در سودآوری و قیمت‌ شرکت‌ها مشاهده نشده است. درواقع بازار سهام در حال حاضر براساس نرخ‌های گذشته دلار عمل می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: من اعتقاد دارم پس از انتخابات آمریکا، بازار سرمایه در نیمه دوم آبان شرایط مناسبی دارد و بهترین زمان برای جهش قیمت‌ها است.

وی بیان کرد: در نیمه دوم بازار سرمایه که وضعیت مناسبی دارد، شرکت‌های صادرات محور در شرایط مناسبی قرار خواهند گرفت و شرکت‌های صادرات محور مانند شرکت‌های پتروشیمی، فلزی، معادن و... می‌توانند در بازار سهام به نوعی لیدر محسوب شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر