اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ تداوم سقوط ارزش معاملات

امروز معامله‌گرها ۱۸۶میلیارد تومان سهام فولاد مبارکه اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه محصولات شیمیایی تعلق داشت و ۴.۲درصد از کل سهام ذغال سنگ نگین طبس معامله شد.

اقتصاد آنلاین سهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود سه هزار و ۶۲۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فولاد»، «فارس»، «فملی»، «وبملت» و «وسپهر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز معاملاتی هفته معادل ۱۸۶میلیارد تومان سهام فولاد مبارکه اصفهان دست به دست شد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس پس از معاملاتی به ارزش ۱۵۳میلیارد تومان دوم شد و سهام ملی صنایع مس ایران نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

لازم به ذکر است سهام پارس مینو (غپینو) پس از بازگشایی ۵.۶ درصد افت قیمت را تجربه کرد. 

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «محصولات شیمیایی» تعلق داشت به طوری که ۵۹۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۴۹۰میلیارد تومانی دوم شد و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۴.۲درصد از کل سهام ذغال سنگ نگین طبس (کطبس) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۰درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در پنج سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۷نماد نخست اختصاص داشت.

معاملات  7.28معاملات 7.28

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر