اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز/حتی حقوقی‌ها هم اقبالی به خرید نداشتند

افراد حقیقی امروز هزار و ۲۰۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام فولاد بود.

اقتصادآنلاینهانا پاکمند؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۱۲میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد تقریبا سه هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۶درصد یعنی تقریبا هزار و ۶۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۳۴درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «فرآورده های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «استخراج ذغال سنگ» و «ساخت محصولات فلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فولاد»، «فملی» و «فارس» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «کطبس»، «کاما» و «وملل» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت فولاد مبارکه اصفهان معادل ۱۰۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی ذغال سنگ نگین طبس با برتری ۲۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۴نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۳۹نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۷۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۲۵۰میلیارد تومان بود.

تغییر_مالکیت_صنایع_در_بازار_سهام_99_07_28

تغییر_مالکیت_حقیقی_و_حقوقی_در_بازار_سهام_99_07_28

بیشتر بخوانید
ارسال نظر