اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ بانکی‌ها به صدر برگشتند

امروز معامله‌گرها ۸۲۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری تعلق داشت و ۲.۵درصد از کل سهام نیروکلر معامله شد.

اقتصاد آنلاینسهیل بانی، روز جاری در مجموع حدود ۱۲هزار و ۵۸۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «خودرو»، «خساپا»، «دی» و «شبندر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل ۸۲۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، ایران خودرو پس از معاملاتی به ارزش ۷۸۰میلیارد تومان دوم شد و سهام سایپا نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام شرکت داده گسترعصرنوین (های وب) پس از بازگشایی ۱۰درصد رشد قیمت را تجربه کرد اما با اعلام ناظر بازار، معاملات این شرکت ابطال شد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "بانک‌ها و موسسات اعتباری" تعلق داشت به طوری که دوهزار و ۱۴۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "خودرو و ساخت قطعات" با معاملات هزار و ۸۰۰میلیارد تومانی دوم شد و "فرآورده‌های نفتی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۲.۵درصد از کل سهام نیروکلر (شکلر) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۷.۷درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۲۴ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۱۸ نماد نخست اختصاص داشت.

معاملات 7.22

رتبه‌بندی سهام در معاملات بورس و فرابورس 99.07.22

بیشتر بخوانید
ارسال نظر