اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حقیقی‌ها اخابر را هدف خرید خود قرار دادند

افراد حقیقی امروز هزار و ۷۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام مخابرات ایران بود.

اقتصادآنلاین - امیر مهدی زاده؛ حقیقی‌ها امروز حدود هزار و ۷۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد ۱۶هزار و ۸۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۷۷درصد یعنی حدود ۱۳هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۰درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه "فلزات اساسی"، "فرآورده‌های نفتی" و "مخابرات" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "هتل و رستوران" و "محصولات کاغذی" به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «اخابر»، «شتران» و «وبملت» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «دی»، «بپاس» و «سمگا» معطوف بود.

تغییر مالکیت سهام 99.07.20

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت مخابرات ایران معادل ۲۶۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک دی با برتری ۱۷۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۴۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول دو هزار و ۳۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۴۰میلیارد تومان بود.

ورود پول حقیقی به بورس 99.07.20

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر