اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ در پی شایعه افزایش نرخ تسعیر دارایی‌ها، حقیقی‌ها به بانکی‌ها روی آوردند

افراد حقیقی امروز ۸۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام بانک ملت بود.

اقتصادآنلاین - هانا پاکمند؛ حقیقی‌ها امروز حدود ۱۸۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۱ هزار و ۱۱۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۶ درصد یعنی ۹ هزار و ۶۱۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «فرآورده های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فلزات اساسی» و «محصولات شیمیایی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.وبملت

سه نماد «وبملت»، «کاما» و «وتجارت» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «فولاد»، «بپاس» و «کویرح» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری بانک ملت حدود ۱۲۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی فولاد مبارکه اصفهان با برتری ۹۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

 امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۰۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۸۳۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۴۰میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.07.16

ورود پول حقیقی به بورس 99.07.16

بیشتر بخوانید
ارسال نظر