کد خبر 471612

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/ صفوف خرید چندان سنگین نیستند

خالص سفارشات فروش سهام از رقم سه هزار میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت انبوه‌سازی، املاک و مستغلات بیش از سایرین بود و همچنین سهام گروه صنعتی ملی ۵۹۰میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

اقتصاد آنلاین امیر مهدی زاده؛ در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وملی»، «ثشاهد» و «ونیرو» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه صنعتی ملی ۵۹۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «وآیند»، «وسپهر» و «سمگا» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۵۰۰میلیارد تومان (۷۵ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار میلیارد تومان (۴۱ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۶ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۰۲ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف سرمایه‌گذاری نیرو (ونیرو) به سه درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۸۱۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۳۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» با تقاضای خرید ۵۶۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۷ درصد از حدود هفت هزار میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و ۵۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۲۶ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۲هزار و ۵۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

1

2طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر