کد خبر 470869

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ پالایشی‌ها در صدر فروش افراد حقیقی قرار گرفتند

افراد حقیقی امروز هزار و ۵۳۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فرآورده‌های نفتی و همچنین سهام پالایش نفت اصفهان بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده، حقوقی‌ها امروز حدود هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.ارزش کل معاملات خرد ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۳ درصد یعنی حدود سه هزار و ۱۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۶ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «هتل و رستوران» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شپنا»، «شبندر» و «وگردشح» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «وسپهر»، «سمگا» و «تاپیکو» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت اصفهان معادل ۳۹۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات با برتری ۳۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۴۴ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۱ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول حدود ۳۰۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم حدود هزار و ۸۰۰میلیارد تومان بود.

بورس

بورس

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • رهگذر
    ۰ ۰

    لطفاً یک تگ یکسان برای این گزارشهای تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بگذارید که بشه همه رو یکجا دید. اگر بشه بصورت هفتگی هم تجمیع بشه خیلی خوبه.