کد خبر 469159

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حقیقی‌ها همچنان درب‌های خروج از بانکی‌ها را جستجو می‌کنند

افراد حقیقی امروز ۵۸۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام بانک پارسیان بود.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ حقوقی‌ها امروزحدود ۵۸۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد ۱۲۰ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۰ درصد یعنی دو هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۵ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری"، "فلزات اساسی" و "فرآورده‌های نفتی" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم" و "خرده فروشی" به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وپارس»، «فملی» و «شپنا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «دی»، «تاپیکو» و «فارس» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک پارسیان معادل ۱۱۳ میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بانک دی با برتری ۳۸ میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۴۷ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۳۱ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۷۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۴۰ میلیارد تومان بود.

بورس

بورس

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر