کد خبر 468817

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/ صف‌های فروش نفس‌گیرتر از دیروز می‌شوند

خالص سفارشات فروش سهام از رقم ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت خودرو و ساخت قطعات بیش از سایرین بود و همچنین سهام گروه‌ صنعتی‌ ملی‌ ۴۲۰ میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۱۳ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وملی»، «ثشاهد» و «وشهر» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه‌ صنعتی‌ ملی‌ ۴۲۰ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «ثامید»، «ولپارس» و «شاروم» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۵۲۳ میلیارد تومان (۷۳ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۲۵۶۰ میلیارد تومان (۳۴ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۵ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۳۲ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف عمران و توسعه شاهد (ثعمرا) به پنج درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

"خودرو و ساخت قطعات" کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار میلیارد تومان است و پس از آن گروه "انبوه‌سازی، املاک و مستغلات" قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۷۳۰ میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه "حمل و نقل آبی" با تقاضای خرید ۲۱ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۲ درصد از هشت هزار و ۲۲۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع چهار هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۹۳ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

18

19

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر