کد خبر 468549

یک کارشناس اقتصادی؛

تزریق هر پولی از صندوق توسعه به بورس تورم‌زاست/ مجموعه وزارت اقتصاد خلاف می‌گوید

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به این که تزریق هر پولی از صندوق توسعه به بورس تورم‌زاست گفت: تزریق این پولها بازار سهام را خراب خواهد کرد و اقتصاد کشور را هم بهم میریزد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سیدمحمدصادق الحسینی کارشناس اقتصادی در توییتر نوشت: رییس صندوق تثبیت بازار سرمایه گفته‌اند: این پولهای تزریق شده به بورس تورم‌زا نیست چرا که از محل بازپرداخت ریالی وامهایی که صندوق قبلا داده پرداخت میشود.

در ابتدا حرف ایشان برای کسی که از ماجرا خبر ندارد منطقی بنظر میرسد. اما وقتی بدانید که بیش از ۴۰ درصد وامهای صندوق توسعه بازپرداخت نشده و مشکوک الوصول یا سوخت شده هستند و از طرف دیگر برای کل ۱۰۰ درصد منابع ریالی ناشی از بازپرداخت وامها قبلا مصارفی تعیین شده که غیرقابل تغییرند آنگاه متوجه میشوید وزیر اقتصاد چه اشتباه فاحشی مرتکب شده است.

این اشتباه روزهای اول ممکن است از عدم شناخت مساله بوده باشد اما الان دیگر ابعاد مشخص است و این مصاحبه‌ها و حرف‌ها خلاف منطق منافع ملی است.

انتظار اینست اکنون که متوجه شده اند حداقل به مردم خلاف نگویند! بگویند هر ۱۰ هزار میلیارد صندوق حداقل ۴ درصد تورم ایجاد می‌کند. ولی اگر اثری در بازار بورس نداشت حاضر باشند مسئولیت اشتباهشان را بپذیرند.

این پولها بازار سهام را خراب خواهد کرد. اقتصاد کشور را هم بهم میریزد.

1

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۲

  کو گوش شنوا به بچه این همه حرف میزدی گوش میکرد خدا اخر عاقبتمون حفظ کنه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  فعلا این مدلی مد شده!

 • ناشناس
  ۴ ۱

  هر کس می گوید من درست می گویم همین شما ها گفتین بالا رفتن بورس باعث بالا رفتن همه چیز می شود در حالی که بورس ریزش کرد و بازار های دیگر افزایش چندین درصدی داشت و کاهشی نداشت شما هم در مورد بورس باز هم اشتباه میکنید هر کارشناسی که حرفش ملاک نیست مثل شما صد در صد شما ادرس غلط مثل گذشته می دهید صندوق باید از بورس حمایت کند و بسیار درست است و صحبتها و تحلیلتان مثل گذشته بسیار بیسوادان است

  • ناشناس
   ۰ ۰

   حباب در بازارها منجر به توهم ثروت میشه و رفتارهای گله وار متعاقبا در بازارهای دیگه به رفتارهای غیر اقتصادی میشه.