اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ بانک ملت هم از گزند ریزش در امان نماند

امروز معامله‌گرها ۶۲۰ میلیارد تومان سهام بانک دی خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "فلزات اساسی" تعلق داشت و ۵.۴ درصد از کل سهام نوش مازندران معامله شد.

اقتصادآنلاین – امیر مهدی زاده؛ روز جاری در مجموع حدود ۹ هزار و ۷۱۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «دی»، «فملی»، «فولاد»، «وبملت» و «حکشتی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل حدود ۶۲۰ میلیارد تومان سهام بانک دی دست به دست شد، ملی صنایع مس ایران پس از معاملاتی به ارزش ۵۸۵ میلیارد تومان دوم شد و سهام فولاد مبارکه اصفهان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.22

سهام بانک ملت (وبملت) پس از بازگشایی ۱۰درصد افت قیمت را تجربه کرد و از طرف دیگر سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با افت ۵ درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "فلزات اساسی" تعلق داشت به طوری که هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" با معاملات هزار و ۵۳۰ میلیارد تومانی دوم شد و "محصولات شیمیایی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

ارزش معاملات سهام 99.6.22

امروز ۵.۴ درصد از کل سهام نوش‌ مازندران‌ (غنوش) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۶ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۸ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۰ نماد نخست اختصاص داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر