کد خبر 466424

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حقیقی‌ها همچنان کم رمق دست به خرید می‌زنند

افراد حقیقی تا ظهر امروز هشت هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام بانک دی بود.

اقتصادآنلاین – امیر مهدی زاده؛ حقیقی‌ها در پایان معاملات امروز حدود ۶۱۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد ۹ هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۷ درصد یعنی هشت هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۶ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه "فلزات اساسی"، "محصولات شیمیایی" و "استخراج کانه‌های فلزی" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی" و "محصولات غذایی و آشامیدنی" به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «دی»، «فملی» و «فولاد» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «شگویا»، «خگستر» و «غنوش» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری شرکت ملی صنایع مس ایران مبلغ ۱۲۱ میلیارد تومان ورود پول حقیقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید کدهای حقوقی در سهام شرکت نوش‌ مازندران‌ به ۳۲ میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹۷ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۲ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۹۴۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۳۰ میلیارد تومان بود.

ورود پول حقیقی به بورس 99.6.22

تغییر مالکیت سهام 99.6.22

بیشتر بخوانید
ارسال نظر