کد خبر 460549

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ موتور بورس بدون بنزین روشن شد

امروز معامله‌گرها هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان سهام ایران خودرو خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۴.۵ درصد از کل سهام عمران و توسعه شاهد معامله شد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود ۱۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «خودرو»، «خساپا»، «اخابر»، «وپارس» و «وغدیر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته معادل یک هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان سهام ایران خودرو دست به دست شد، سایپا با معاملاتی روان‌تر از دیگر خودروساز دوم شد؛ سهام مخابرات ایران نیز به جایگاه سوم رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "خودرو و ساخت قطعات" تعلق داشت به طوری که سه هزار و ۵۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" با معاملات دو هزار و ۸۹۰ میلیارد تومانی دوم شد و "محصولات شیمیایی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.27

امروز ۴.۵ درصد از کل سهام عمران و توسعه شاهد (ثعمرا) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۳ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۴۳ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۳ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش-معاملات-سهام-5.27

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری