در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

اصلاح برخی از نمادهای بزرگ در بازار سرمایه/ بازار سهام به سوی سهم‌های کوچک حرکت خواهد کرد

طهماسبی، کارشناس بازار سرمایه گفت: باتوجه به شرایط فعلی بازار، مدت زمان اصلاح سهم‌ها به یک یا دو روز رسیده است.

اقتصادآنلاین سارا محسنی؛ فرزین طهماسبی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین گفت: بخش عظیم پولی که در حال هدایت بازار است، مربوط به فعالان قدیمی‌تر در بازار سرمایه نیست. بلکه شامل نقدینگی بسیاری از سرمایه‌گذاران که مدت کمی درحال فعالیت در بازار سهام هستند، می‌شود.

وی افزود: به طور کلی، نقدینگی این افراد کمتر به سوی سهم‌های کوچک‌تر حرکت خواهد کرد. زیرا نگرانی‌هایی درخصوص عدم سوددهی آنها وجود دارد. اما این احتمال وجود دارد که سرمایه فعالان به سوی نمادهای کوچک‌تر رود. برای مثال از 50 نماد برتر در بورس فاصله‌ای گرفته می‌شود و سهم‌های کوچک‌تر که رشد کمی داشته‌اند مورد استقبال قرار می‌گیرند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: شرایط فعلی بازار، اجازه اصلاح طولانی مدت را نمی‌دهد و دلیل این امر، حجم بالای نقدینگی است که وارد بازار سرمایه می‌شود و تورم انتزاعی موجود، مقایسه‌ای را با سایر بازارهای موازی ایجاد می‌کند.

طهماسبی اطهار داشت: عدد P به E  در برخی از نمادهای بزرگ درحال رسیدن به 12 یا 13 است و میتوان گفت برخی از سهم‌ها، مطابق با ارزش ذاتی خود محاسبه نمی‌شوند. زیرا حجم نقدینگی وارد شده بسیار بالا است.

وی گفت: به طور حتم، اصلاح در نمادهای بزرگ وجود دارد. اما این اصلاح به معنای افت شدید نیست و با نوساناتی همراه است. از لحاظ تکنیکال نیز، نمادهای بزرگ اصلاح زمانی را خواهند داشت، اما در قیمت آنها تفاوت چندانی ایجاد نمی‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    اولندش اصلاح نیست سرکوب قیمت ها هست مانند ماجرای دلار جهانگیری و دلار آزاد خواهد شد متاسفانه آمار جدید جهانی میگه این جزو 4 کشور ابر تورم هست