کد خبر 455791

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام / بورس، جان دوباره گرفت

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم شش هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان عبور کرد، سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران هزار و ۷۰ میلیارد تومان تقاضای خرید داشت و بدین ترتیب بیشترین سفارشات خرید در سیستم برای گروه سرمایه‌گذاری‌ها به ثبت رسید.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، در ساعت ۹:۵۰ جمع صف‌های خرید به حدود هشت هزار و ۵۰ میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به شش هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «ونیکی»، «پترول» و «برکت» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران هزار و ۷۰ میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «وسدید»، «فنوال» و «حپارسا» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس) به ۲.۲ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان (۴۴ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۶۲۰ میلیارد تومان (۵۳ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۰۱ نماد و حجم صف‌های فروش در ۳۰ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های "سرمایه‌گذاری‌ها" و "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان و هزار و ۵۰ میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر گروه "سیمان" با فشار فروش ناچیز ۶۰ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۸ درصد از ۹ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و ۹۶۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۵۵ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۵ هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.7

بیشتر بخوانید
ارسال نظر