کد خبر 455408

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ پنج سهم برتر، خم به اَبرو نیاوردند

امروز معامله‌گرها هزار میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فرآورده‌های نفتی تعلق داشت و ۴.۸ درصد از کل سهام ریل پرداز سیر معامله شد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود ۲۰ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شستا»، «شپنا»، «فخوز»، «شتران» و «وغدیر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند. گفتنی است در روزی که شاخص کل بورس منفی بود تمام این پنج سهم با پایانی مثبت به کار خود پایان دادند.

در دومین روز هفته معادل هزار و ۲۰ میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی دست به دست شد که ۸۳ درصد آن از حساب حقوقی‌ها به حقیقی‌ها منتقل شد، پالایش نفت اصفهان به رده دوم بازگشت؛ سهام فولاد خوزستان نیز پس از مدت‌ها تا رتبه سوم بالا آمد.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.5

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "فرآورده‌های نفتی" تعلق داشت به طوری که دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "فلزات اساسی" با معاملات دو هزار و ۶۳۰ میلیارد تومانی دوم شد و "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۴.۸ درصد از کل سهام ریل پرداز سیر (حسیر) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۴ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۴۱ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۶ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 5.5

بیشتر بخوانید
ارسال نظر