کد خبر 450588

فهیمی خبر داد:

فروش سهام عدالت برای همگان آزاد شد

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: افرادی که از روز ۱۵ خردادماه امسال تا ۲۹ خرداد نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده‌اند، از امروز می‌توانند ۳۰ درصد ارزش سهام خود را از طریق کارگزاری های بورسی به فروش برسانند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا؛  «حسین فهیمی»، سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت به شفاف‌سازی در خصوص برخی از ابهامات فروش سهام عدالت پرداخته و گفت: افرادی که از روز ۱۵ خردادماه امسال تا ۲۹ خرداد نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده‌اند، از امروز می‌توانند وارد فرایند فروش سهم شوند.

وی ادامه داد: کارگزاران براساس شرایط بازار و وضعیت سهم، سهام این‌ افراد را در بورس یا فرابورس به فروش می‌رسانند و پول را در روزهای آینده به حساب شبای آنها واریز خواهند کرد.

علت تاخیر در فروش سهام عدالت

فهیمی در خصوص دلایل تاخیر در فروش سهام سهامداران عدالت افزود: واقعیت این است که اطلاعات این افراد جدید روز گذشته در اختیار شرکت سپرده گذاری مرکزی قرار گرفت و از امروز اطلاعات آنها بروز رسانی و در اختیار کارگزاران قرار می‌گیرد.

وی درباره افرادی که قبل از ۱۵ خردادماه گذشته فرم‌های فروش سهام عدالت خود را تکمیل کرده اما هنوز وجهی دریافت نکرده اند، تاکید کرد: افرادی که شماره شبای حساب بانکی آنها صحیح، مورد تایید بانک مرکزی و فعال بوده و شماره تلفن همراهشان نیز به نام خود فرد بوده است، تمام وجه را در روزهای اول آزادسازی سهام عدالت دریافت کرده‌اند.

فهیمی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، مشمولان سهام عدالت با ارائه شماره حساب شبای معتبر و فعال و تلفن همراه به نام خود از فرایند شناسایی مشتری نزد بازار سرمایه (ثبت‌نام در سجام، احرازهویت سجام، ارائه مدرارک و پرداخت هزینه ...) معاف شدند، افزود: تعدادی از افراد همچنان با مشکل شماره تلفن همراه به نام خود روبرو هستند و برای برخی افراد نیز بانک مرکزی شماره شبای آنها را تایید نکرده یا حساب بانکی آنها غیر فعال بوده است.

به گفته وی، افرادی هستند که شماره شبای آنها تایید شده اما بیش از ۶ ماه است که حساب آنها راکد بوده و نمی‌توان وجه این افراد را به حسابشان واریز کرد.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: حفاظت از دارایی‌های مشمولان سهام عدالت و پس از فروش سهم، حفاظت از وجوه آنها از اولویت‌های مهم این شرکت است که با وسواس و سختگیری این امر را انجام می‌دهیم تا دارایی سهامداران سهام عدالت تحت هیچ شرایطی در خطر نباشد و این سخت‌گیری باعث بروز تاخیرهایی در خصوص برخی مشتریان کارگزاری‌ها شده است.

فهیمی درمورد عدم مشاهده سبد سهام عدالت سهامداران در برخی از شرکت کارگزاری‌ها نیز افزود: این شرکت‌ها اگر سیستم‌های خود را بروز رسانی کنند این مشکل برطرف می‌شود.

آزادسازی سهام عدالت از جمله اقدامات مهمی بود که از چند سال گذشته در دستور کار مسوولان قرار گرفت، با توجه به اینکه رییس سازمان خصوصی‌سازی وعده آزادسازی آن را تا پایان آبان ماه سال جاری داده بود اما براساس پیگیری‌های صورت گرفته این اقدام بسیار زودتر از موعد مقرر اجرا و در تاریخ ۹ اردبیهشت ماه به دستور رهبر معظم انقلاب آزاد شد.

از فردای روز آزادسازی سهام عدالت، اقدامات مربوط در دستور کار قرار گرفت و به سهامداران فرصت داده شد تا با ورود به سامانه www.samanese.ir  نسبت به تعیین روش مدیریت خود تصمیم‌گیری و اعلام کنند که آیا می‌خواهند سهام عدالت در اختیار خودشان باشد و خود نسبت به سهام مدیریت و مالکیت داشته باشند و یا به دنبال این هستند که سهام به صورت غیرمستقیم از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مورد معامله قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بی پول
  ۱۶ ۴

  مگه به اون های که چهل روز قبل فروختند پول دادید تا بقیه بیان بفروشم.؟

  • ناشناس
   ۶ ۱

   پ چرا مال من هنوز مینویسه شماره تلفن مطابقت نداره ولی شماره تلفن باکدملی خودم ثبت شده

 • ناشناس
  ۱۵ ۱

  من اینقدر مشکل دارم که دو میلیون کلی مشکلم رو حل میکنه اما به بانکا اعتماد ندارم و دلم نمیخواد اسیر دست این بانکها و عواملشون بشم. هر وقت فروش فوری سهام عدالت و واریز سریع به حسابم رو تصویب کردن اون موقع میفروشم. ولی خدایی خیلی گرفتارم. اگه کسی سهامم رو همش رو بخواد نصف قیمت میدم

  • ناشناس
   ۰ ۰

   برو کارگزاری های اونجا فرم فروش سی درصد را ثبت کن

 • احیا دادمهر
  ۴ ۲

  اینقدر لفتش دادید که تورم و دلار رفت بالا و اون پول سهام، قاقالی هم نمیشه حالا

 • ناشناس
  ۵ ۰

  من کل سهام عدالتم میخوام یجا بفروشم فوری فوری گرفتارم

 • بوقی
  ۷ ۱

  پول سهاممو بدید ریقوها

 • ناشناس
  ۱ ۱

  شما که این خبر رو زدی یه امتحان میکردی ببینی میشه یه نمیشه
  همه چیز درسته شماره همراه شماره شبا ولی خطا میزنه
  خیلی وقته خطا میزنه برو تست کن

 • ناشناس
  ۶ ۰

  سلام چرا سهام عدالت در پرتفوی نمیاید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  اقا این سهام عدالتی که ۳۰درصد تو بانک گذاشتیم چیشد هنوز نفروختن تو را بخدا رسیدگی کنید بانک انصار پول مارا بده

 • بهروز
  ۲ ۰

  شماره شبا ۳ماه پیش تغییر دادم درحال برسیه هنوز ثبت نشده چجوری بفروشیم هیچکس رسیدگی نمیکنه

 • محمد صادق
  ۱ ۰

  شما همانهایی گه 6 خرداد فروختن و بدین بعد برین تقاضای خرید کنین

 • میتی
  ۴ ۱

  کاش تو اتیوپی به دنیا میومدم نه اینجا

 • A
  ۱ ۰

  بانک مسکن بعد از یک ماه زحمت کشید ۱۰ هزار تومن الان برام ریخت ممنووووووووونم

 • نامی
  ۳ ۱

  مشکل زندگی من با این سهام عدالت حل میشه ولی همش این هفته و هفته بعد میکنن خبری از پولم هم نیست بانک ملی پولم بریز بحسابم زندگیم داره خراب میشه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  آخه ... سی درصد ده میلیون چه قد میشه چرا بعد دوماه آمدید یک میلیون دویست ریختید پس ما بقیشو کی حاپالو کرد ما باید به کی اطمینان کنیم

 • ناشناس
  ۲ ۱

  سلام پس چرا سهام فروخته شده ماروهم نمیریزیدحساب این چه وضعشه اگه نیازنداشتیم که نمیفروختیم

  • مهرداد
   ۰ ۰

   بانک ملی دیروز 15 تیر ۲ میلیون ششصد هزارتومن برام واریز کرد

 • مجید
  ۰ ۰

  سلام برای اهراز هویت مبلغ ۳۲۰۰۰۰ریال دریافت میکنند وگفته ایشان درست نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خیلی به ماها کل پول سی درصدمون رو دادید بقیه هم بیان بفروشن دمتون گرم واقعا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای فهیمی ماکه از ۱۰خردادتاحالاثبت فروش تو بانک سپه استان یاسوج زدیم هنوز یه ریال برامون واریز نشده رفتم بانک چک کردم نه شماره شبام نه شماره تلفنم مشکل داره پس چراپول منو واریز نمیکنید لطفایکی به دادمابرسه اگه مشکل نداشتیم مجبور نبودیم که سهاممونه به این قیمت بفروشیم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ازکجا بایدبفهمم سهام فروش رفته

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری