کد خبر 446294

علی صحرایی عنوان کرد:

روزانه ۸۵۰هزار نفر در بورس سهام خرید و فروش می‌کنند

مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: در ابتدای سال گذشته روزانه ۱۵۰هزار معامله‌گر اقدام به دادوستد سهام می‌کردند و این آمار این روزها به عدد ۸۵۰هزار سرمایه‌گذار رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی صحرایی گفت: بازار سرمایه از اواخر سال گذشته تغییر جهت داده و مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت بورس تهران افزود: این تغییر جهت در شرایطی اتفاق افتاده است که در ابتدای سال گذشته روزانه 150 هزار معامله‌گر اقدام به دادوستد سهام می‌کردند و این آمار این روزها به عدد 850 هزار سرمایه‌گذار رسیده است.

وی ادامه داد: متناسب با این رشد و توسعه، جمعیت 46 میلیونی دارندگان سهام عدالت نیز حتما در آینده نزدیک به معاملات بازار سهام ورود می‌کنند و برخی از آنها نیز در این بازار ماندگار می‌شوند. از این رو لازم است متناسب با افزایش شمار معامله‌گران سرویس‌های متنوعی به آنها ارائه شود؛ که اقدام کارگزاری فارابی در راه‌اندازی نخستین مرکز پاسخگویی 24 ساعته در کشور در این زمینه هوشمندانه است.

مدیرعامل شرکت بورس اذعان داشت: یکی از کمبودهای کنونی در بازار سرمایه، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از مجاری رسمی است و با راه‌اندازی سرویس‌های تماس می‌توان علاوه بر پاسخ‌گویی به سؤالات و رفع اشکالات، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مناسبی از روند معاملات بازار سرمایه به مخاطبان ارائه داد و سواد مالی جامعه را ارتقا بخشید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری