یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

بازارسهام در انتظار خریداران جدید

محسن عباسی با بیان اینکه بازار سرمایه پس از چند روز اصلاح، روند صعودی خود را از سر گرفته است، گفت: به زودی خریداران جدید وارد بازار خواهند شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا؛ محسن عباسی با اشاره به اینکه نقدینگی نتوانست بازاری غیر از بورس برای خود پیدا کند، تاکید کرد: اقدامات تشویقی و حمایتی دولت و حتی مجلس می تواند دورنمای بازار را برای سرمایه گذاران روشن تر کند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در روزهای اخیر بعضی سرمایه گذاران تصمیم گرفته اند بخشی از سبد خود را تا فروکش کردن هیجانات، نقد کنند و  عرضه های اولیه آتی تا چه حد در شکل گیری این رفتار دخیلند، گفت: مبلغی که برای تامین وجه خرید عرضه های اولیه مورد نیاز است چندان بالا نیست و به نظر من این عامل تاثیر چندانی ندارد. عمده دلیل نقد شدن، نگرانی از ریزش قیمت ها و از دست رفتن بخشی از سود سرمایه گذاران است که با رفع علائم و نشانه های اصلاح و بازگشت اعتماد به بورس، این نقدینگی به سرعت به چرخه معاملات برگشت.

این کارشناس بازار سرمایه، تصریح کرد: اطمینان بخشی در خصوص سهام عدالت مهمترین عامل مهار کننده فروش است؛ البته رشد قیمت های بورس کالا، رشد قیمت نفت و موضع گیری های رئیس جدید مجلس نیز به کمک بورس خواهد آمد.

به گفته عباسی، در حال حاضر روند فروش اکثر صنایع با توجه به رشد قیمت ها در داخل و رشد دلار همچنان مثبت است و بعد از ارائه گزارش های ماهانه، تخمین های بهتری روی صورت های مالی شرکت ها و سود شرکت ها می توان ارائه کرد.

این کارشناس بازار سرمایه درباره کامودیتی ها هم گفت: یکی از گروه های پر پتانسیل بازار گروههای مرتبط با کامودیتی ها هستند. در سطح جهانی علی رغم همه نوسانات، کامودیتی ها با رشد قیمتی مواجه بودند و تا حد زیادی اثرات منفی جنگ تجاری و کاهش رشد اقتصادی به دلیل کرونا را در قیمت ها جذب کردند، لذا به تدریج شاهد بهبود قیمت ها خواهیم بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر