کد خبر 442747

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

فهرست بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام امروز / مسیر بورس برای سهام عدالت هموار شد

بازار سهام پس از چند روز سردرگمی و یا به تعبیری تجدید قوا، آماده به آغوش کشیدن عرضه‌های احتمالی سهام عدالت شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، حقیقی‌ها تا ساعت ۱۲:۳۰ امروز حدود هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات بیش از هشت هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان بوده که بدین‌ترتیب خالص فروش حقیقی‌ها نزدیک ۱۵ درصد کل معاملات شد.

بیشترین جذب نقدینگی در سه گروه ‘فلزات اساسی’، ‘بانک‌ها و مؤسسات اعتباری’ و ‘استخراج کانه‌های فلزی’ توسط افراد حقیقی رقم خورد در حالی که برایند معاملات گروه ‘مواد و محصولات دارویی’ و ‘رایانه و فعالیت‌های وابسته’ به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

خریداران حقیقی پس از چند روز دوباره خوش درخشیدند و برتری خود را در بیشتر گروه‌ها به ویژه ‘استخراج کانه‌های فلزی’ و ‘استخراج نفت و گاز’ به رخ حقوقی‌ها کشیدند. چهارشنبه هفته پیش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مازاد پول حقیقی صرف خرید عرضه اولیه شد اما امروز تقریباً همان میزان در بین صنایع مختلف توزیع شد.

افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۴۸ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۵۸ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید، سه نماد «فولاد»، «وبملت» و «دی» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند و حقوقی‌ها بیشتر به نمادهای «خبهمن»، «پارس» و «کرماشا» علاقه نشان دادند.

برای جلوگیری از رشد نامتعارف قیمت‌ها، در حال حاضر شرایط خوبی برای ورود سهام عدالت به عرصه معاملات فراهم شده است.

بورس

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری