کد خبر 442057

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

فهرست سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بازار سهام امروز / صف‌های خرید جان دوباره گرفتند

اگر حجم صف‌های فروش که عمدتاً ناشی از عوامل غیر بنیادی شرکت‌هاست متعادل شود هفته‌ی آرام‌تری پیش روی بازار سرمایه خواهد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در ساعت ۱۰:۰۰ جمع صف‌های خرید به حدود هزار و ۵۰ میلیارد تومان می‌رسید در حالی که صف‌های فروش مجموعاً دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان ارزش داشت. جمع ۱۰ صف خرید برتر ۵۶۰ میلیارد تومان (۵۴ درصد) و ۱۰ صف فروش سنگین هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان (۶۲ درصد) می‌باشد.

تا این ساعت کفه ترازو با هزار و ۵۰ میلیارد تومان به نفع صف‌های فروش سنگینی می‌کند. بیشترین حجم پول در صف خرید نمادهای «خودرو»، «شپنا» و «شصدف» و در صف فروش «خگستر»، «وساپا» و «اخابر» انتظار طرف مقابل را می‌کشد. این جدول حدود ۴۶ درصد از سه هزار و ۱۵۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد.

به نظر می‌رسد سهامداران گروه خودرویی بیشتر از سایر گروه‌ها اسیر هیجانات شدند که پس از تعادل در سایر گروه‌ها صف‌های خرید خودرویی نیز برچیده خواهد شد.

دو سهم فرابورسی ‘توسعه پدیده شاندیز’ و ‘مهندسی صنایع نفت’ که از زمان آغاز معاملاتشان در بازار پایه همواره با صف خرید همراه بودند سرانجام دیروز تغییر رویه داده و امروز به صف فروش رسیدند، بهتر است سرمایه‌گذاران در انتخاب چنین سهم‌هایی حداکثر احتیاط را به کار بگیرند.

در مجموع پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۶۱ درصد است (با فرض معامله‌ی کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۸ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان می‌رسد).

به طور کلی تعداد صف‌های خرید و فروش نزدیک به هم است ولی از نظر حجم آن‌ها برتری همچنان با صف‌های فروش است، اگر حجم صف‌ها که عمدتاً ناشی از عوامل غیر بنیادی است متعادل شود هفته‌ی آرام‌تری پیش روی بازار سرمایه خواهد بود.

بورس

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری