{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437872

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

علیرضا کدیور گفت: قیمت سهام، تحت تاثیر حذف چهار صفر قرار خواهد‌گرفت. باید دید اصلاح قیمت‌ها در مقطع زمانی اجرای این طرح چگونه است.

اقتصادآنلاین - سارا محسنی؛ علیرضا کدیور، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین گفت: حذف چهار صفر، ثبت را ساده و راحت‌تر خواهد کرد و دلیل این امر، کوچک‌تر شدن اعداد و کمتر‌شدن خطاها است.

وی افزود: حذف چهار صفر، ممکن است موجب توهم مالی در رفتار سرمایه‌گذاران تازه‌وارد به بازار سرمایه شود. برای مثال امکان عدم درک تفاوت قیمت‌های جدید و قدیم برای برخی از افراد وجود دارد. این امر، رفتار‌های هیجانی را در بازار ایجاد می‌کند.

کدیور تصریح کرد: آثار تورم در اقتصاد به موجب حذف چهار صفر، پدید خواهد‌آمد. این طرح به‌واسطه ایجاد تورم در زمان اجرا، اثراتی از منظر افزایش قیمت سهام شرکت‌ها برجا خواهد‌گذاشت.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: تورم به دلیل حذف چهار صفر، رخ نمی‌دهد. زیرا تفاوت زیادی با قبل ایجاد نمی‌شود. بلکه به دلیل تفاوت قیمت‌های گذشته و حال و عدم تشخیص برخی از افراد که منجر به نوعی از تورم روانی خواهدشد، رخ خواهد‌داد.

وی گفت: تمایل مردم به خرید سهم‌های ارزان‌قیمت از تاثیرات حذف چهار صفر است. درحال حاضر، برخی افراد با دید افزایش قیمت سهم‌ها به سمت سهم‌های ارزان‌قیمت هجوم آورده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری