{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419720

با ثبت بازدهی ۳۵۰درصدی و کسب رتبه اول در گزارش‌های ۴ مقطع زمانی؛

بدیهی است بخشی از بازدهی مناسب، به رونق قابل ملاحظه بازار سرمایه و بازدهی سالانه تقریباً ۲۰۰درصدی شاخص برمی‌گردد ولی استراتژی‌های موفق تیم مدیران سرمایه‌گذاری صندوق شرکت سبدگردان آسال، باعث شده است که این صندوق بتواند بازدهی تقریباً ۳۵۰درصدی را رقم بزند.

به گزارش اقتصادآنلاین، رمضانعلی سلمانی نژاد، مدیرعامل شرکت سبدگردان آسال ضمن بیان این مطلب گفت: شرکت سبدگردان آسال، از اواخر مردادماه سال جاری، جایگاه خود را در بین برترین صندوق‌های سهامی در مقاطع مختلف تثبیت کرد و از اوایل بهمن‌ماه تا پایان بهمن ماه توانسته در هر 4 مقطع زمانی ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یک‌ساله رتبه اول صندوق‌ها را از آن خود کند. این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه به دلیل محاسبه روزانه بازدهی‌ها و رقابت حرفه‌ای موجود در بین انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ممکن است در مقاطعی صندوق‌های فعال دیگر نیز به کسب رتبه اول موفق شوند، گفت: اما آنچه بدیهی است اینکه صندوق ارزش کاوان آینده توانسته است جایگاه خود را در بین برترین صندوق‌های بازار سرمایه در خلال چندین ماه گذشته تثبیت کند.

 وی ادامه داد: باید به این نکته اشاره کنم که رسالت صندوق‌های سرمایه‌گذاری کاهش ریسک سرمایه‌گذاران و افزایش بازدهی آنهاست و بر این اساس تحلیلگران و تیم مدیران سرمایه‌گذاری صندوق، استراتژی خود را تحلیل‌های بنیادی مبتنی بر اطلاعات منتشره از طریق سامانه کدال و سایر منابع خبری رسمی قرار دادند و خوشبختانه بخش عمده‌ای از پیش‌بینی‌های مبتنی بر تحلیل‌های مذکور، به وقوع پیوستند که منجر به کسب رتبه اول صندوق‌های سهامی از لحاظ بازدهی شد.

رمضانعلی سلمانی‌نژاد در بخشی از سخنان خود به  خالص ارزش دارایی‌های کل صندوق هم اشاره کرد و گفت:  29 میلیارد تومان خالص ارزش دارایی‌های کل صندوق  بود و از منظر بازدهی در رتبه 43 قرار داشت، درحالی‌که هم اکنون این میزان به 529 میلیارد تومان افزایش یافته که این رشد قابل توجه در بازه زمانی اردیبهشت تا بهمن ماه، ناشی از بازدهی چشمگیر صندوق از طریق رشد قابل ملاحظه ارزش سهام موجود در پورتفوی و به دنبال آن تزریق نقدینگی از سوی افراد مختلف بوده است.

مدیرعامل شرکت سبدگردان آسال تصریح کرد: قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق از 14242908 ریال به 43626603 ریال در این بازه زمانی افزایش یافته و تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری (یونیت) با افزایش بیش از 6 برابری، از 20279 واحد به 121255 واحد رسیده است.

این فعال بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که چشم انداز بازار را در سال آینده چگونه می‌بینید،گفت: برای تحلیل آینده بازار باید به دو نکته توجه کرد؛ یکی وضع محرک‌های بازار (عوامل صعود یا نزول بازار) و دیگری تحلیل دقیق بازارهای موازی. با این نگاه چه از نظر محرک‌های بازار و چه از منظر تحلیل بازارهای موازی (در صورت ثابت ماندن پیش‌فرض‌های تحلیلی امروز)، در چشم‌انداز یکساله انتظار افت شدیدی نداریم و به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کنم برای سال آینده بازار سرمایه را از دست ندهند هرچند ممکن است رشد چشمگیری مانند امسال وجود نداشته باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری