کد خبر 415650

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تقسیم سود ۵۰تومانی در مجمع «سهرمز»/ خیز سیمان هرمزگان برای توسعه صادرات

مجمع عمومی عادی صاحبان سهام سیمان هرمزگان روز چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد. در پایان این مجمع به ازای هر سهم ۵۰ تومان سود نقدی بین سهامداران تقسیم شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، مجمع سال مالی منتهی به 30 آبان 98 شرکت سیمان هرمزگان روز چهارشنبه 16 بهمن‌ماه با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد. در طول این مجمع مدیران شرکت از دستاوردها و برنامه‌های شرکت گفتند.

شرکت سیمان هرمزگان (سهامى عام) درتاریخ 27 دی ماه 1361به صورت شرکت سهامى خاص تاسیس شده و تحت  شماره 46412 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتى تهران به ثبت رسیده است. شخصیت حقوقى شرکت بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 26/04/1378 از «سهامى خاص» به «سهامى عام» تبدیل شده و در حال حاضر با بهره‌گیری از موقعیت جغرافیایی برتر و مدیریت و بازاریابی مناسب و تغییر در شیوه­های مختلف فروش توانسته است نام خود را در زمره یکی از برترین شرکت‌های تولید کننده صنعت سیمان کشور ثبت کند.

موقعیت مکانی کارخانه و قرار گرفتن در نزدیکی آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان و در نتیجه دسترسی آسان و کم هزینه به بازارهای صادراتی جنوب خلیج فارس جنوب آسیا و افریقا یکی از مزیت‌های رقابتی شرکت سیمان هرمزگان نسبت به بسیاری از رقبای داخلی و خارجی بوده و سبب شده شرکت سیمان هرمزگان بتواند جهت تحویل به موقع محصول به مشتریان صادراتی خود گوی سبقت را از رقبای صادراتی خود برباید. همچنین نزدیکی به بازارهای جدید و پرمصرف داخلی نظیر مناطق آزاد کیش و قشم و همچنین مرکز استان هرمزگان بازار داخلی دائمی مطمئن و پر رونقی را برای شرکت فراهم آورده است.

حرکت «سهرمز» به سمت نقدفروشی

در ابتدای جلسه مجمع، حسن هراتی، معاون مالی و اقتصادی شرکت سیمان هرمزگان در تشریح عملکرد شرکت برای سال مالی منتهی به 30 آبان 98 به سهامداران توضیح داد: شرکت در سال مالی گذشته موفق شد درآمدهای عملیاتی خود را از 243 میلیارد تومان (برای سال مالی منتهی به 30 آبان 97) به 292 میلیارد تومان برساند. تناژ فروش شرکت از یک میلیون و 410هزار تن به یک میلیون و 533 هزار تن رسید و با افزایش 8.7 درصدی مواجه شد. در میان به دلیل وجود تحریم‌ها شرکت برای صادرات محصولات خود با مشکل مواجه شد، اما افت صادرات شرکت با افزایش فروش داخلی جبران شد.

WhatsApp Image 2020-02-08 at 6.08.23 AM

وی همچنین افزود: از دستاوردهای مهم شرکت در سال مالی گذشته، حرکت از نسیه فروشی به سمت نقدفروشی بوده است. از کل میزان فروش شرکت در سال مالی 96-95، بیش از 75 درصد به فروش اعتباری اختصاص داشت. در حالی که در سال مالی گذشته بیش از 96درصد فروش شرکت به صورت نقدی انجام شده است که در نوع خود یک رکورد تاریخی به حساب می‌آید.

هراتی در ادامه گفت: دیگر دستاورد مهم شرکت در سال مالی گذشته رسیدن به 108درصد ظرفیت تولید شرکت بوده است. با توجه به داده‌های استخراج شده از انجمن صنفی سیمان، شرکت سیمان هرمزگان از نظر میزان استفاده از ظرفیت اسمی خود در رده اول شرکت‌های سیمانی کشور قرار گرفت.

همچنین در این مجمع از برنامه‌های شرکت برای سال مالی جاری رونمایی شد. مدیران شرکت تلاش جهت دستیابی کامل به بودجه مصوب، افزایش ظرفیت تولید خطوط کارخانه  از 3000به 4000 تن در روز از محل افزایش سرمایه، حضور موثر و افزایش سهم شرکت در بازارهای خارجی از طریق بازاریابی در بازارهای جدید، بازاریابی و طراحی پلان فروش در بازار داخلی به منظور افزایش سهم بازار داخلی، بهره برداری از تاسیسات آب شیرین کن به ظرفیت 6 هزار مترمکعب و احداث آسیاب سیمان به ظرفیت  1.000.000 تن در کشور عمان را به عنوان مهمترین برنامه‌های شرکت برای سال مالی جاری اعلام کردند.

خبر خوش مدیرعامل

در حاشیه مجمع و در پاسخ به سوال یکی از حضار، مهدی باشتی، مدیرعامل سیمان هرمزگان خبر از آغاز روالی جدید برای صادرات محصولات شرکت داد. شرکت در گزارش‌های ماهانه جدید خود در سال مالی جاری، از صادرات 40هزار تن محصول خبر داده است. مهدی باشتی در این باره گفت: تلاش هیأت مدیره بر این است که این روال ادامه پیدا کند و انتظار می‌رود در هر فصل دست‌کم 40هزار تن محصول به خارج از کشور صادر شود و از این رو به نظر می‌رسد در سال مالی جاری روند صادرات شرکت نسبت به سال گذشته بهبود پیدا کند.

مهدی باشتی همچنین درباره احتمال افزایش نرخ سیمان در سال مالی جاری گفت: انجمن تولیدکنندگان سیمان در حال پیگیری برای افزایش نرخ سیمان هستند و به نظر می‌رسد که به زودی با افزایش قیمت سیمان مواجه شویم.

تقسیم سود 50 تومانی

سیمان هرمزگان در سال مالی گذشته به ازای هر سهم (با در نظر گرفتن سرمایه جدید) 653 ریال سود محقق کرده است. در پایان مجمع سهامداران به تقسیم سود 50 تومانی رأی دادند. گفتنی است شرکت شاخص اندیشان به ‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و شهود امین به ‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شد. همچنین روزنامه‌ اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد.

WhatsApp Image 2020-02-08 at 6.08.23 AM (1)

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر