{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 409268

یک کارشناس بازار سرمایه تصویب افزایش سرمایه از محل تجدید بر ارزیابی دارایی‌ها را به عنوان عامل اصلی رشد بازار مطرح کرد و گفت: با توجه به اینکه شرکت‌ها تا پایان سال مکلف به انجام تجدید ارزیابی هستند؛ بنابراین اگر با ریسک غیر سیستماتیک و سیاسی خاصی همراه نباشیم رشد شاخص بورس با کمی نوسان ادامه‌دار خواهد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا؛ عرفان هودی کارشناس بازار سرمایه، به جهش بیش از ۱۵ هزار واحدی شاخص بورس در بازار امروز اشاره و بیان کرد: در بازار هفته گذشته شاخص بورس ۳۰ هزار واحد از ارزش خود را از دست داد، رسیدن قیمت‌ها و مولفه های تاثیر گذار بورسی به کف خود بیانگر بازگشت رشد به بازار سرمایه بود.

هودی با بیان اینکه به دلیل پایان تنش سیاسی مابین ایران و آمریکا بازار دوباره رشد خود را از سر گرفت، افزود: رشد امروز بازار به لحاظ وزنی  به میزانی ریزشی بود که در نخستین روز معاملات هفته گذشته شاهد بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که بازار تا پایان هفته جاری ریزش ۳۰ هزار واحدی شاخص که در بازار هفته گذشته تجربه کرد را جبران و به عدد ۳۸۰ هزار واحد بازگردد.

 به اعتقاد وی، شاخص بورس در چند وقت گذشته به صورت مداوم در مسیر رشد قرار گرفته بود به همین دلیل نیاز به اصلاح داشت و اصلاحی که باید در یک ماه انجام می‌شد را در یک هفته تجربه کرد.

هودی اظهار داشت: این موضوع می‌تواند محرکی برای رشد شاخص بورس باشد و به نظر می‌رسد که تا پایان بهمن ماه بازار متعادل و رو به صعود خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه خبر تصویب افزایش سرمایه از محل تجدید بر ارزیابی دارایی‌ها در بهترین زمان ابلاغ شد، گفت: انتشار این خبر در کنار کاهش تنش‌ها بین ایران و آمریکا زمینه سبزپوش شدن شاخص بورس و ایجاد صف خرید در بسیاری از سهم‌ها را فراهم کرد.

وی افزایش سرمایه از محل تجدید بر ارزیابی دارایی‌ها را به عنوان عامل اصلی رشد بازار مطرح کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه شرکت‌ها تا پایان سال مکلف به انجام تجدید ارزیابی هستند؛ بنابراین اگر با ریسک غیر سیستماتیک و سیاسی خاصی همراه نباشیم رشد شاخص بورس با کمی نوسان ادامه دار خواهد بود.

هودی به تاثیر تحریم‌ها بر روند بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: از چند وقت گذشته با موضوع تحریم‌ها همراه بودیم؛  بنابراین تاثیر آن بربازار از قبل پیشخور شده و بیشتر از جنبه روانی برخوردار است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری