اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

«هجرت» با ۱۸۵۰تومان کشف قیمت شد/ رکورد شرکت در عرضه‌های اولیه شکست

عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت «پخش هجرت» ساعاتی پیش پایان یافت. هر سهم این شرکت ۱۸۵۰ تومان کشف قیمت شد. از طرفی رکورد شرکت در عرضه‌های اولیه که پیش از این در اختیار پتروشیمی نوری بود شکسته شد.

اقتصادآنلاین - محمدمیلاد عبداللهی؛ با آغاز فرایند عرضه اولیه 15 درصد از شرکت «پخش هجرت» در بازار دوم معاملات فرابورس ، هر سهم این شرکت با 1850 تومان کشف قیمت شد .

این عرضه شامل 67 میلیون و 500 هزار سهم "هجرت" و با دامنه قیمت 1770 تا 1850 تومانی هرسهم بود. اما به دلیل استقبال زیاد متقاضیان ، سهمیه هر فرد به 113 سهم کاهش یافت، این درحالی است که پیش از این در اطلاعیه منتشر شده از سوی شرکت فرابورس ایران، حداکثر سهم قابل خریداری برای هر شخص حقیقی و حقوقی 225 سهم اعلام شده بود.

همچنین باید اشاره کرد، رکورد شرکت در عرضه‌های اولیه شکسته شد، به گونه‌ای که، در مجموع با  600 هزار و 855 نفر قادر به خرید این سهم هستند و از این لحاظ ، فرابورس از بورس پیشی گرفت .

پیش از این 300 میلیون سهم پتروشیمی نوری که 22 تیر هنگام عرضه اولیه در بورس انجام شد، بالغ بر 580 هزار سهام‌دار اقدام به خرید کرده بودند که بیشترین تعداد خریدار در عرضه های اولیه محسوب می شد.

لازم به ذکر است «پخش هجرت» هشتمین شرکت تازه وارد سال است .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر