مدیر عامل شرکت بورس تهران مطرح کرد؛

می‌توان نسبت به آثار حذف چهار صفر از پول ملی امیدوار بود/ اکنون مناسب‌ترین زمان اجراست

مدیر عامل شرکت بورس تهران، در خصوص آثار مثبت حذف چهار صفر از پول ملی گفت: این اقدام گرچه زمان‌بر و نیازمند زیر ساخت فنی است، اما می‌تواند اثرات مثبت قابل توجهی داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ علی صحرایی مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران؛  در خصوص حذف  چهار صفر از پول ملی و تاثیر آن بر بازار سرمایه بیان کرد: با این اتفاق دیگر ریسک چندانی بر سهم هایی که قیمت بسیار پایینی دارند تحمیل نمی شود.

به گفته وی، کلیات این موضوع  اکنون از سوی دولت بررسی شده است حال باید منتظر ماند و دید که این موضوع در مجلس مصوب می شود یا خیر؟

صحرایی اظهار داشت: مطالعات جهانی نشان دهنده رشد اقتصاد کلان است که طبق مطالعات صورت گرفته رشد تورم کاهش می‌یابد و بعد از آن رشد اقتصادی صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت بورس تهران به آماده سازی بستر لازم برای حذف چهار صفر از پول ملی اشاره و بیان کرد: مسیر لایحه و تصویب این اقدام و آماده سازی زیرساخت فنی آن زمان‌بر است که اکنون زمان مناسبی برای اجرای این اقدام است.

وی اظهار داشت: حذف صفر از پول ملی به تنهایی نمی‌تواند تاثیر چندانی را در اقتصاد کشور داشته باشد، اما اگر برنامه‌های دیگری در کنار حذف صفر از پول ملی در دستور کار قرار گیرد می‌توان نسبت به آثار مثبت آن در کشور امیدوار بود.

صحرایی با بیان اینکه شاهد تجربه این اتفاق در دیگر کشورها بوده ایم، افزود: تقریبا ۵۰ کشور در زمان‌های مختلف دست به چنین اقدامی زدند، بارزترین آن مربوط به آلمان است که در این زمینه موفق عمل کرد.

مدیرعامل شرکت بورس تهران به برنامه‌های گسترده‌ای که در این زمینه به اجرا در آمده است اشاره کرد و گفت: نگرش‌های موجود در این زمینه باید در سطح جامعه تغییر کند که امیدواریم از طریق برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط دولت این موضوع به خوبی اجرایی شود.

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم سیاست پولی و بانکی کشور به گونه‌ای باشد که منجر به افزایش رشد اقتصادی شود، افزود: براساس مطالعات صورت گرفته از سوی نهادهای معتبربین المللی، از سال ۲۰۲۰ به بعد در کشور با رشد مثبت اقتصادی روبرو خواهیم بود که امیدواریم حذف صفر آثار مثبتی را که در دنیا با خود به همره داشته است در ایران هم شاهد باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر