کد خبر 367120

گروه توسعه ملی، تقسیم ۹۰درصدی سود و ترسیم آینده‌ای درخشان

مجمع عمومی عادی به طور سالانه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی صبح امروز به منظور بررسی عملکرد سال مالی ۱۳۹۷این شرکت تشکیل جلسه داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سیدمهدی سدیدی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی درباره عملکرد سال مالی 1397 این شرکت به مجمع توضیح داد و گفت: یکی از مواردی که برای ما ارزشمند است مدیریت توسعه گرا است و از گزارشات عملکردی خود تورم زدایی کرده ایم تا در واقعیت فضای تولید باشیم براین اساس بر افزایش تولید و کاهش بهای تمام شده را تمرکز کرده ایم و بر اساس محاسباتی که داشتیم در تناژ تولیدی رشد داشتیم و وضعیت شرکت های زیر مجموعه مطلوب است.

سدیدی در ادامه افزود: در سال 98 رشد 60 درصدی قیمت سهم و ارزش روز دارایی ها را شاهد بودیم و بر اساس آخرین محاسبات ارزش روز دارایی های ما به ازای هر سهم 633تومان است.

وی گفت: از مواردی که مکلف به اجرای آن هستیم موضوع واگذاری دارایی هاست که باجدیت و شفافیت پیگیر آن هستیم و به همین منظور شرکت نگاه پویا برای انجام این ماموریت فعال شده است. به منظور واگذاری ها مدل های متفاوتی را در نظر داریم اجرایی کنیم و در راستای عملیاتی واگذاری مدل های جدیدی را با کمک گرفتن از تغییرات در فرآیند صندوق های قابل معامله در نظر داریم .از طرفی با توجه به اینکه میزان سود اوری در شرکت های ما به صورت یکنواخت نیست باید مدلی  را پیش ببریم که واگذاری ها اصولی باشد

مدیر عامل «وبانک» گفت: یکی از سرمایه گذاری ها کلان ما در بخش پتروشیمی در شرکت بین المللی قشم است که سرمایه ای بالغ بر 1.44 میلیارد یورو نیاز دارد و این پروژه جز پروژه هایی است که تمهیدات لازم در تمام بخش های تامین مالی، تهیه خوراک و نحوه اجرای پروژه دیده شده است.

وی درباره عملکرد مالی شرکت هم گفت: در سال مالی 97 موفق به تحقق 1800 میلیارد تومان درآمد شدیم که 600 میلیارد تومان از این درآمد ناشی از سود فروش سرمایه گذاری ها و 1200 میلیارد ناشی از سود دریافتی بوده و با توجه به سیاست هایی که در شرکت های زیر مجموعه پیاده سازی شده است از جمله فرایند های اصلاحی و ورود به حوزه های دانش بنیان شرکت ها برای سال جاری نیز سود خوبی خواهند داشت کما اینکه برخی از شرکت های شش ماهه ابتدایی سال مالی خود را پشت سر گذاشته اند و وضعیت خوبی دارند از طرفی با توجه به سرمایه گذاری هایی که برای فروش آماده داریم انتظار تحصیل سود قابل قبول از این محل نیز داریم از جمله پروژه بخارست  و برخی دیگر از سرمایه گذاری ها.

25 شرکت بورسی داریم و از سهام شرکت ها حمایت می کنیم و بازارگردانی سهام شرکت ها را انجام می دهیم کمیته سرمایه گذاری در شرکت فعال کردیم تا با حرکتی منسجم شاهد رشد ارزش روز دارایی های شرکت باشیم.

سدیدی گفت: بهای تمام شده سرمایه گذاری های ما 3300 میلیارد تومان بوده است و اکنون ارزش بازار سرمایه گذاری های ما 6700 میلیارد تومان است و ارزش روز دارایی های ما به ازای هرسهم 633 تومان است.

مدیر عامل «وبانک» گفت: علی رغم رشد هایی که در ارزش سهام ما تاکنون اتفاق افتاده است ارزش بازار 10 هزار میلیارد تومانی با توجه به ارزش روز دارایی ها و سرمایه گذاری هایی که داریم دور از دسترس نیست در حال حاضر در بخش شوینده ۱۵ درصد بازار در روغن 15 درصد بازار در لبنیات 25 درصد بازار در تایر 45 درصد بازار کشور را به واسطه سرمایه گذاری هایی که داریم در اختیار داریم و به واسطه دارا بودن سهام بانک اقتصاد نوین که انتظار داریم به زودی مدیریت آن را در اختیار بگیریم 35 هزار میلیارد تومان منابع در اختیار ما خواهد بود که مدیریت تمام این سرمایه گذاری و هدف گذاری هایی که عملیاتی کردیم نوید بخش  تدوام روز های خوش و سود سازی در مجموعه ماست.

مجمع سرمایه گذاری گروه توسعه ملی پس از رایزنی های صورت گرفته به ازای هر سهم 685 ریال معادل ۹۰ درصد سود قابل تقسیم را تقسیم کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری