کد خبر 348387

معاون علمی رئیس جمهور عنوان کرد؛

رشد مناسب در انتظار شرکت‌های دانش بنیان بورسی و فرابورسی

معاون علمی رییس جمهور با بیان این که تابلوی دانش بنیان در بورس و فرابورس نصب شده و صندوق‌های خطرپذیر نیز در این رابطه در بازار سرمایه فعال هستند، گفت: رشد خوبی در این حوزه را انتظار داریم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، سورنا صبح امروز در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بانک، بورس و بیمه با اشاره به این که اگرچه شکل ظاهری بانکداری در حال تغییر است، اما صنعت بانکداری از بین نخواهد رفت، گفت: بانک‌ها باید به فین تک‌ها بیشتر وارد شوند و بیمه‌ها نیز باید به این فرآیند بپیوندند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این مطلب که فین تک در حوزه بیمه، یک کار جدید است، افزود: بر این اساس باید فناوری و نوآوری را در این حوزه مدنظر قرار داد؛ ضمن این که در این راستا باید البته زیرساخت‌های نو در این حوزه به کار گرفته شود.

وی با اشاره به این که هم اکنون بیش از 6 هزار استارتاپ داریم که در ٤ سال قبل ایجاد شده‌اند، ادامه داد: نمی‌توان با وام ایجاد اشتغال کرد. ضمن این که استارتاپ با سرمایه‌گذاری خطرپذیر توسعه می‌یابد و با وام کاری از پیش نخواهد برد.

ستاری با بیان این که تابلوی دانش بنیان در بورس و فرابورس نصب شده و صندوق‌های خطرپذیر نیز در این رابطه در بازار سرمایه فعال هستند، گفت: با شکستن شیشه شرکت‌های استارتاپی نمی‌توان کاری از پیش برد؛ این شرکت‌ها رشد کرده و رو به پیروزی خواهند رفت. از این رو تنها راه این است که توسعه استارتاپها را در دستور کار قرار دهیم.

معاون علمی رییس جمهور اذعان داشت: در حال حاضر استارتاپ‌هایی در حال فعالیت هستند که به‌صورت هفتگی 10 درصد رشد می‌کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: با اتفاقات خوبی که در بورس رخ داده و تابلوی شرکت دانش بنیان که راه‌اندازی شده است، رشد خوبی در این حوزه را انتظار داریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر