کد خبر 330611

دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، قیمت جدید محصولات پتروشیمی را اعلام کرد؛

افت قیمت پایه محصولات پتروشیمی با وجود افزایش ۱.۳درصدی نرخ دلار نیما

امروز باوجود افزایش (۱.۳ درصدی) نرخ نیما، شاهد کاهش قیمت برای اکثر محصولات پلیمری هستیم؛ به اعتقاد کارشناسان، دلیل این کاهش را می‌توان در تغییر قیمت‌‌های جهانی این محصولات جست و جو کرد.

اقتصادآنلاین - لیلی شهیر؛ طبق روال هر یکشنبه «دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی» امروز قیمت پایه محصولات پتروشیمی را برای معاملات بورس‌کالا در سایت خود اعلام کرد. قیمت‌های اعلامی بر اساس دلار نیمایی (8693 تومان) تعیین شده است که نسبت به هفته قبل (23 دی) با تغییر 109 تومان در نرخ دلار مبنا با (1.3 درصد) افزایش مواجه بودیم. 

براین اساس، اغلب محصولات پلیمری و شیمیایی با کاهش قیمت مواجه اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که نرخ دلار نیمایی نسبت به هفته گذشته رشد داشته است. به اعتقاد کارشناسان، دلیل این کاهش را می‌توان در تغییر قیمت‌‌های جهانی این محصولات جست و جو کرد.

 در این میان، بیشترین کاهش قیمت در محصولات پلیمری به «پلی وینیل کلراید 6834 PVC» با 2.85 درصد کاهش قیمت تعلق دارد. قیمت این محصول کیلویی هفت هزار و 18 تومان تعیین شده که نسبت به هفته قبل 205 تومان افت دارد.

بین محصولات پلیمری، گروه «پلی اتیلن ترفتالات» همگی با رشد قیمت مواجه بوند. بیشترین رشد قیمت نیز در این گروه به «پلی اتیلن ترفتالات بطری 785 » در حدود 4.09 درصد افزایش (معادل 411 تومان) قیمت تعلق داشت. این محصول هفته گذشته (23 دی) کیلویی 10 هزار و 65 تومان فروخته شد و امروز 10 هزار و 476 تومان تعیین قیمت شد.

گفتنی است، اغلب محصولات شیمیایی نیز با کاهش قیمت رو به رو هستند، البته تعدادی از این محصولات هم با افزایش نرخ مواجه اند. در این میان، بیشترین کاهش قیمت در محصولات شیمیایی به «کریستال ملامین» در حدود 9.35 درصد معادل 1006 تومان افت اختصاص داشت. این محصول امروز کیلویی 9 هزار و 754 تومان تعیین نرخ شد در حالیکه هفته گذشته (23 دی) کیلویی 10 هزار و 760 تومان قیمت داشت.

«اسید استیک» نیز از محصولاتی بود که مانند هفته های گذشته با افت مشهودی در قیمت مواجه بود. این محصول امروز 6.59 درصد کاهش قیمت معادل 2 هزار و 3030 تومان داشت و امروز کیلویی 3 هزار و 263 تومان نرخ خورد.    

بیشترین افزایش قیمت نیز در میان محصولات شیمیایی به «بنزن» اختصاص داشت. این محصول هفته گذشته کیلویی شش هزار و 942 تومان قیمت داشت که امروز با 2.59 درصد افزایش قیمت (معادل 180 تومان) کیلویی هفت هزار و 122 تومان تعیین قیمت شد. همچنین در این گروه، «متانول» هم با افزایش 2.24 درصدی قیمت، کیلویی یک هزار و 786 تومان قیمت خورد در حالیکه هفته گذشته کیلویی یک هزار و 746 تومان مورد معامله قرار می گرفت.  

شایان ذکر است، در بین محصولات شیمیایی «اپوکسی رزین مایع E06SPL» بدون تغییر نسبت به قیمت پایه هفته گذشته، کیلویی 30 هزار تومان تعیین شد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری